• 6 .Atalanta Bergamo (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

AC Milan - Juventus Turyn 1-3 w meczu 16. kolejki Serie A

AC Milan uległ Juventusowi Turyn 1-3 w hicie 16. kolejki Serie A. Bohaterem spotkania okazał się Federico Chiesa, autor dwóch bramek dla "Starej Damy". Cały mecz w ekipie zwycięzców rozegrał Wojciech Szczęsny.

16. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-06 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Arbiter: Massimiliano Irrati
W. McKennie 76'

Ten mecz może mieć ogromne znaczenie w kontekście walki o tytuł mistrza Włoch. Ewentualna porażka oznaczałaby dla turyńczyków drastyczną redukcję szans na scudetto. Wygrana przywróciła w ekipie z Piemontu nadzieję na końcowy triumf.

Przed spotkaniem Juventus tracił do liderującego Milanu aż 10 punktów. Teraz ten dystans wynosi siedem "oczek". W dodatku podopieczni Andrei Pirlo maj do rozegrania jeden mecz zaległy.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Pierwszoplanową postacią na San Siro okazał się Federico Chiesa. To on  otworzył wynik spotkania w 18. minucie, a po godzinie gry ponownie zapewnił swojej drużynie prowadzenie. W międzyczasie, krótko przed przerwą, Wojciecha Szczęsnego pokonał Davide Calabria.

Przy obu trafieniach dla Juventusu asystował Paulo Dybala. Wkrótce po drugim golu opuścił murawę, podobnie jak kontuzjowany Chiesa. Zastąpili ich Dejan Kulusevski i Weston McKennie.

I to właśnie oni na kwadrans przed końcem przeprowadzili akcję, która przypieczętowała triumf gości. Dogrywał ten pierwszy, a wynik spotkania ustalił ten drugi. Milan nie był w stanie zdobyć bramki choćby kontaktowej.

Mimo porażki "Rossoneri" pozostali liderem tabeli. Ma już jednak tylko punkt przewagi nad Interem Mediolan i cztery nad AS Roma. Wiosenna faza rywalizacji - po raz pierwszy od dawna niezdominowana przez "Juve" - zapowiada się fascynująco.

Wojciech Szczęsny
81′ José Diogo Dalot Teixeira
Danilo72′
81′ Simon Kjaer
Leonardo Bonucci
90′ Alessio Romagnoli
Matthijs de Ligt
Theo Bernard François Hernández
Gianluca Frabotta87′
 41′ 81′ Davide Calabria
Federico Chiesa  18′, 62′ 63′
87′ Samuel Castillejo Azuaga
Adrien Rabiot
67′ Jens Petter Hauge
Carlo Pinsoglio
81′ Andrea Conti
Giorgio Chiellini
Leonardo Duarte da Silva
Merih Demiral87′
81′ Pierre Kalulu Kyatengwa
Alessandro Di Pardo
Mateo Musacchio
Dejan Kulusevski63′
Marco Frigerio
Weston McKennie64′  76′
67′ Brahim Abdelkader Díaz