• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Brighton - Arsenal 2-1 w meczu 30. kolejki Premier League

W meczu 30. kolejki Premier League Arsenal przegrał na wyjeździe z Brighton 1-2. Decydująca bramka padła w 95. minucie spotkania! W pierwszej połowie fatalnej kontuzji nabawił się golkiper "Kanonierów" Bernd Leno i opuścił murawę na noszach. Gospodarze zyskali niezwykle ważne w walce o utrzymanie trzy punkty.

Dla gospodarzy był to pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Londyńczycy natomiast przystępowali do tego starcia nieco przybici środową porażką 0-3 z Manchesterem City.

W pierwszej połowie to Arsenal stworzył sobie groźniejsze sytuacje. Najbliżej szczęścia byli Bukayo, który w ósmej minucie huknął sprzed pola karnego wprost w poprzeczkę oraz Alexandre Lacazette - jego strzał głową zatrzymał Mathew Ryan.

W 36. minucie golkiper przyjezdnych Bernd Leno upadł na murawę po kontakcie z rywalem i krzyczał zwijając się z bólu. Gra została wstrzymana na kilka minut. Niemiec opuścił murawę na noszach, a jego miejsce na murawie zajął Emiliano Martinez.

30. kolejka Anglia - Premier League
2020-06-20 16:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: P. Tierney