Liga włoska - 35. kolejka Lega Pro 1: Carrarese Calcio - ASDC Gozzano 2-1 (1-1)

W meczu 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Carrarese Calcio zwyciężyła z Gozzano 2-1 (1-1). Mecz na Stadio dei Marmi w Carrarze obejrzało 1 156 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-13 14:30 | Stadion: Stadio dei Marmi | Widzów: 1156 | Arbiter: M. Marotta
A. Libertazzi 21'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gozzano w 21. minucie spotkania, gdy Alberto Libertazzi strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zawodnicy Carrarese Calcio nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Massimo Maccarone. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Carrarese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kevin Piscopo, a murawę opuścił Nicola Valente. W 51. minucie za Giacoma Rosaię wszedł Cassio Cardoselli.

W 57. minucie w jedenastce Carrarese Calcio doszło do zmiany. Giuseppe Caccavallo wszedł za Accursia Bentivegnę. W tej samej minucie na murawie pojawił się Mattia Tumminelli z Gozzano, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Paola Romeo. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 57. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Gozzano: Alberto Libertazzi, Jean Evans, Nicolò Palazzolo, na ich miejsce weszli: Alex Rolfini, Giovanni Bruzzaniti, Roberto Guitto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luigiego Scaglii, Massima Maccaronego zajęli: Giacomo Ricci, Emmanuel Latte.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Carrarese Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Giuseppe Caccavallo dał prowadzenie swojej jedenastce. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Francesco Rizzo
51′ Giacomo Rosaia
Giovanni Graziano
70′ Luigi Alberto Scaglia
Bachir Mouhamed Manè
46′ Nicola Valente
Massimiliano Mangraviti
Ivan Varone
Nicolò Palazzolo79′
57′ Accursio Bentivegna
Paolo Romeo57′
 31′ (k.) 70′ Massimo Maccarone
Nicolò Tordini
70′ Giacomo Ricci
Mattia Tumminelli57′
51′ Cassio Cardoselli
Diego Acunzo
57′  84′ Giuseppe Caccavallo
Riccardo Gemelli
70′ Emmanuel Latte Lath
Roberto Guitto79′
46′ Kevin Piscopo
Alessio Salvestroni

Riccardo Secondo

Giovanni Bruzzaniti70′

Alex Rolfini57′

Zawodnicy Carrarese Calcio dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Carrarese Calcio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Gozzano rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Juventus U-23. Tego samego dnia Robur Siena Srl będzie gościć jedenastkę Carrarese Calcio.