Liga włoska - 17. kolejka Serie B: AS Cittadella - AC Chievo Werona 1-1 (1-0)

W meczu 17. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 21 grudnia, jedenastka AS Cittadella zremisowała z Chievo Werona 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Pier Cesare Tombolato obejrzało 4 830 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-21 15:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Widzów: 4830 | Arbiter: L. Illuzzi
AS Cittadella
AC Chievo Werona
1
1
M. Cotali 31' (samob.)
E. Vignato 61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Chievo Werona wygrała jeden raz, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. W 31. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Chievo Werona Matteo Cotali.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christiana Morę z AS Cittadella, a w 44. minucie Giovanniego Di Noię z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Cittadella.

Drugą połowę jedenastka Chievo Werona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alejandra Rodrigueza wszedł Filip Đorđević. W 51. minucie kartkę otrzymał Davide Adorni z AS Cittadella.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie wynik ustalił Emanuel Vignato. Sytuację bramkową stworzył Filip Đorđević.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Sauli Vaisanen, zawodnik Chievo Werona. Chwilę później trener AS Cittadella postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Federico Proia, a murawę opuścił Andrea Bussaglia. W 75. minucie za Salvatore Esposita wszedł Luca Garritano.

W 77. minucie w zespole AS Cittadella doszło do zmiany. Davide Luppi wszedł za Žana Celara. Chwilę później trener Chievo Werona postanowił wzmocnić formację obronną i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Saulego Vaisanena. Na boisko wszedł Maxime Leverbe, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W samej końcówce pojedynku w drużynie AS Cittadella doszło do zmiany. Mario Gargiulo wszedł za Simone Brancę.

W 90. minucie kartkę obejrzał Riccardo Meggiorini z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Michele Nardi
51′ Davide Adorni
Matteo Cotali 31′ (samob.)
Amedeo Benedetti
Lorenzo Dickmann
32′ Christian Mora
Michele Rigione
Romano Perticone
Sauli Vaisanen66′ 81′
89′ Simone Branca
Giovanni Di Noia44′
69′ Andrea Bussaglia
Alejandro Miguel Rodriguez46′
77′ Žan Celar
Maxime Jean Roberto Leverbe81′
89′ Mario Gargiulo
Massimo Bertagnoli
Nicola Pavan
Luca Garritano75′
69′ Federico Proia
Nuno Henrique Pina Nunes
Marco Rosafio
András Schäfer
Alessio Vita
Filip Đorđević46′
77′ Davide Luppi
Manuel Pucciarelli
Giacomo Vrioni
Pietro Rovaglia

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu AS Cittadella nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona sześć celnych strzałów.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Chievo Werona, a w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.