35. kolejka Lega Pro 1: Piacenza Calcio - AC Cuneo 1905 2-1 (1-1)

13 kwietnia na Stadio Leonardo Garilli odbyło się starcie 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Piacenza Calcio i Cuneo 1905. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Piacenza Calcio 2-1. Mecz obejrzało 2 377 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-13 16:30 | Stadion: Stadio Leonardo Garilli | Widzów: 2377 | Arbiter: L. Zufferli
L. Bertoldi 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Cuneo 1905 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W czwartej minucie Jacopo Silva został zastąpiony przez Antonia Pergreffiego.

Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Cuneo 1905 trafił do bramki rywala. W piątej minucie Luca Bertoldi dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 0-1.

Drugą połowę drużyna Cuneo 1905 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giorgia Spizzichina wszedł Simone Pecorini. Na murawie, jak to często zdarzało się Cuneo 1905 w tym sezonie, pojawił się Raffaele Celia, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 48. minucie Lucę Bertoldiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Franco Ferrari. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 53. minucie w zespole Cuneo 1905 doszło do zmiany. Giuseppe Caso wszedł za Hchiama Kanisa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Piacenza Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie wynik ustalił Mattia Corradi.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Sulayman Jallow, Michele Emmausso, a na ich miejsce weszli Mhando Carte, Edoardo Defendi. A kibice Piacenza Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Filippa Porcariego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Matteo Marotta. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Piacenza Calcio: Cristian Cauz, Giovanni Terrani, a na ich miejsce weszli Alessio Sestu, Luca Barlocco.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Daniele Cardelli
86′ Luca Barlocco
Luca Bertoldi  5′ 48′
Davide Bertoncini
Alessandro Castellana
4′ Jacopo Silva
Andrea Cristini
 64′ Mattia Corradi
Fabiano Santacroce
Simone Della Latta
Giorgio Spizzichino46′
79′ Matteo Marotta
Yusupha Bobb
Gianluca Nicco
Mhando Carte Said77′
86′ Alessio Sestu
Simone Paolini
Davide Di Molfetta
Edoardo Defendi77′
 49′ (k.) Franco Ferrari
Vlad Nicolae Marin
86′ Cristian Cauz
Simone Pecorini46′
Giulio Mulas
Shaqir Tafa
4′ Antonio Pergreffi
Francesco Ferrieri
Francesco Corsinelli
Theo Reymond
79′ Filippo Porcari
Kevin Gissi
86′ Giovanni Terrani
Sulayman Jallow77′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Piacenza Calcio dokonała czterech zmian.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższy czwartek zespół Cuneo 1905 rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie ASD Albissola 2010. Tego samego dnia AS Lucchese Libertas 1905 będzie rywalem drużyny Piacenza Calcio w meczu, który odbędzie się w Lukce.