35. kolejka Lega Pro 1: Juventus U-23 - Olbia Calcio 2-2 (1-0)

W starciu 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna Juventusu U23 zremisowała z Olbią Calcio 2-2 (1-0). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii obejrzało 250 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-13 14:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 250 | Arbiter: F. Cosso
F. Pisano 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Juventusu U23.

Już na początku meczu zawodnicy Juventusu U23 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Benjamin Mokulu.

W 30. minucie Lorenzo Del Prete został zmieniony przez Lucasa Rosę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Juventusu U23.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie Benjamin Mokulu ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 52. minucie Fabrizio Caligara został zmieniony przez Diego Peraltę, co miało wzmocnić jedenastkę Olbii Calcio . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manola Portanovę na Leandra Fernandesa w 66. minucie. W tej samej minucie trener Juventusu U23 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Luca Zanimacchia, a murawę opuścił Marco Olivieri. A kibice Olbii Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Damira Cetera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Roberto Biancu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. W 77. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Daniele Ragatzu. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Francesco Pisano wyrównał wynik meczu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Simone Pinna
83′ Pietro Beruatto
Francesco Pisano  90′
30′ Lorenzo Del Prete
Mattia Pitzalis
Simone Muratore
Roberto Biancu67′
83′ Matheus Pereira da Silva
Fabrizio Caligara52′
66′ Manolo Portanova
Filippo Gemmi
Idrissa Touré
Andrea Vallocchia
 10′, 49′ Benjamin Mokulu Tembe
Roberto Ogunseye83′
66′ Marco Olivieri
Daniele Ragatzu  77′ (k.)
Mattia Del Favero
Leonardo Marson
Timothy Nocchi
Thomas Romboli
83′ Edoardo Masciangelo
Matteo Cotali
83′ Gabriele Morelli
Francesco Paolo Cusumano
30′ Lucas Oliveira Rosa
Gabriele Dalla Bernardina
Riccardo Capellini
Luca Belloni
66′ Leandro Fernandes
Diego Peralta52′
66′ Luca Zanimacchia

Arbiter wręczył trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Olbii Calcio pokazał dwie.

Drużyna Juventusu U23 wymieniła pięciu zawodników.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek zespół Juventusu U23 będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Vercelliem. Jego rywalem będzie ASDC Gozzano. Tego samego dnia Novara Calcio zagra z zespołem Olbii Calcio na jego terenie.