Reklama

Reklama

Serie A. Ibrahimović: Kim jest Rangnick?

Zlatan Ibrahimović udzielił wywiadu, w którym otwarcie opowiada o słabości AC Mila. Do końca obecnego sezonu pozostaje graczem klubu z San Siro. Wszystko wskazuje na to, że nie zdecyduje się na prolongatę kontraktu.

"Ibra" dołączył do Milanu w styczniu. Wcześniej występował w Los Angeles Galaxy. Zapragnął jednak wrócić do Europy i od początku było jasne, że patrzy w stronę Italii.

Wybrał ekipę "Rossonerich", w której wcześniej zdążył już sobie wyrobić markę. Decyzję podjął w sporej mierze za namową życiowej partnerki, która dobrze wspominała poprzedni pobyt w stolicy Lombardii. Tym razem jednak Mediolan mocno rozczarował 38-letniego zawodnika.

- Urodziłem się, żeby grać w piłkę i wciąż jestem w tym najlepszy - przypomniał właśnie na łamach "La Gazetta dello Sport". - Nie jestem zawodnikiem na Ligę Europy, a Milan nie jest klubem, który powinien w takich rozgrywkach występować. Albo gram po to, żeby zdobywać wielkie trofea, albo zostaję w domu. Jestem tu tylko z powodu pasji do futbolu, bo w zasadzie gram w Milanie za darmo.   

Reklama

Od nowego sezonu trenerem zespołu będzie Niemiec Ralf Rangnick. Nie zanosi się jednak na to, by mógł liczyć na usługi Ibrahimovicia.

- Jeśli rozmawiamy szczerze, to jest mało prawdopodobne, że zobaczycie mnie w Milanie po wakacjach - oznajmił zawodnik. - Rangnick? Nawet nie wiem, kto to jest...

Szwed zaliczył w tym sezonie 13 spotkań, strzelił w nich sześć goli i dołożył do tego trzy asysty. W tabeli Milan zajmuje obecnie dopiero 7. lokatę. Na awans do Ligi Mistrzów nie ma realnych szans.

UKi

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama