Benevento Calcio - AS Roma 0-0. Czerwona kartka Kamila Glika

Kamil Glik wyleciał z boiska z meczu 23. kolejki Serie A Benevento Calcio - AS Roma. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

23. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-21 20:45 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Arbiter: Luca Pairetto
Benevento Calcio
AS Roma
0
0

Glik musiał przedwcześnie udać się do szatni w 57. minucie. Wtedy właśnie reprezentant Polski zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

To czwarta czerwona kartka, jaką 33-letni reprezentant Polski został ukarany w Serie A. Poprzednie dwie - obie w spotkaniach z Juventusem Turyn - otrzymał w sezonie 2012/13, kiedy był zawodnikiem Torino. Z kolei 1 maja 2011 w barwach Bari nie dotrwał do końca meczu z Romą.

Goście nie wykorzystali liczebnego osłabienia Benevento. W doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny dla gości, ale zmienił decyzję po analizie VAR. W tej sytuacji mocno protestował trener gospodarzy Filippo Inzaghi. Sędzia był dla niego bezwzględny. Pokazał czerwoną kartkę i usunął szkoleniowca z ławki rezerwowych.

Strata punktów Romy jest sporą niespodzianką. Rzymianie zajmują trzecie miejsce w tabeli Serie A.

Liderem jest Inter, który w hicie kolejki pokonał pewnie AC Milan 3-0 w derbach Mediolanu.

AS Roma
85′ Lorenzo Montipò
Pau López Sabata
Fabio Depaoli
Federico Fazio19′ 72′
45′ 57′ Kamil Glik
Leonardo Spinazzola
Federico Barba
Gianluca Mancini
Daam Wonnebald Foulon
Rick Karsdorp72′
78′ Perparim Hetemaj
Gonzalo Villar del Fraile
Artur Ionita
Lorenzo Pellegrini
68′ Gianluca Caprari
Henrich Mchitarjan82′
59′ Benito Nicolas Viola
Bruno Peres
14′ Pasquale Schiattarella
Jordan Veretout58′
78′ Gianluca Lapadula Vargas
Borja Mayoral Moya
Igor Lucatelli
Daniel Cerantola Fuzato
Niccolo Manfredini
Antonio Mirante
59′ Luca Caldirola
Amir Feratovič
Christian Diego Pastina
Juan Jesus72′
Amadou Diambo
Amadou Diawara
78′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Javier Matías Pastore
Giuseppe Di Serio
Edin Dżeko58′
Adolfo Julián Gaich
Stephan El Shaarawy82′
68′ Roberto Insigne
Rodriguez Pedro72′
78′ Gabriele Moncini