• 6 .FC Metz (38 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

Paris Saint-Germain - AS Monaco 0-2 w meczu 26. kolejki Ligue 1

Paris SG przegrał 0-2 z AS Monaco w hicie 26. kolejki Ligue 1. Goście passę meczów bez porażki wyszlifowali do 11 i coraz poważniej liczą się w batalii o tytuł mistrza Francji.

G. Maripán 51'

Przed startem kolejki w obozie PSG wierzono, że weekend zakończy się dla mistrzów Francji pozycją lidera. Tymczasem jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meczu z Monaco taka wizja stała się nierealna. Nieco wcześniej ekipa Lille rozgromiła na wyjeździe Lorient 4-1 i to ona usadowiła się mocno na szczycie tabeli.

Tymczasem w Paryżu gospodarze nie sprostali znakomitemu w ostatnich tygodniach AS Monaco. Porażka 0-2 w pełni oddaje przebieg spotkania. Zespół z księstwa przystąpił do konfrontacji bez cienia respektu dla obrońców tytułu i pewnie sięgnął po komplet punktów.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wynik spotkania już w 6. minucie otworzył Sofiane Diop. Francuski pomocnik skutecznie wykończył efektowną akcję gości, uderzając z pięciu metrów głową nie do obrony.

Krótko po zmianie stron prowadzenie Monaco podwyższył środkowy obrońca Guillermo Maripan. Chilijczyk najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i przytomnym strzałem po ziemi posłał piłkę tuż obok słupka.

Dla podopiecznych Niko Kovacza to już 11. z rzędu mecz bez porażki. Na PSG w tym sezonie mają patent - w jesiennej fazie rozgrywek również pokonali wyżej notowanego rywala (3-2). Pogrom, jakiego paryżanie dopuścili się w mijającym tygodniu na Camp Nou (zwycięstwo 4-1 z Barceloną w LM), nie zrobił na nich większego wrażenia.

Monaco walczy o odzyskanie tytułu mistrza Francji, po który po raz ostatni sięgnęło w 2017 roku. Trzy ostanie sezony kończyły się triumfem PSG.

Paris SG - AS Monaco 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Diop (6.), 0-2 Maripan (51.)

Benoît Badiashile Mukinayi
50′ Presnel Kimpembe
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa  51′
Layvin Kurzawa
Ruben Aguilar80′
55′ Ander Herrera Agüera
Aurélien Tchouaméni15′
45′ 55′ Idrissa Gana Gueye
Sofiane Diop  6′ 80′
57′ 73′ Leandro Daniel Paredes
Kevin Volland90′
Moise Bioty Kean
Youssouf Fofana
73′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Caio Henrique Oliveira Silva
90′ Kylian Mbappé
Djibril Sidibé80′
73′ Luis Helio Pereira Danilo
Krépin Diatta
73′ Julian Draxler
Cesc Fabregas
55′ Alcantara Rafinha