Reklama

Reklama

Problemy zdrowotne włoskiego kolarza Fabio Aru

Włoch Fabio Aru, zwycięzca wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana 2015, nie wystartuje w maju w Giro d'Italia z powodu operacji, po której będzie pauzować co najmniej trzy miesiące - poinformowała jego ekipa UAE Team Emirates.

28-letni kolarz z Sardynii zmaga się z problemami z tętnicą biodrową lewej nogi.

"W najbliższych dniach Aru zostanie poddany angioplastyce, po której będzie musiał odpoczywać przez miesiąc. Z tego względu powrót do rywalizacji nastąpi za trzy lub cztery miesiące. To problem zdrowotny raczej rzadko spotykany" - oświadczył dr Jeroen Swart.

Aru dwukrotnie kończył Giro d'Italia na podium: w 2014 roku zajął trzecie miejsce, a rok później drugie. Ma też na koncie trzy zwycięstwa etapowe w tym wyścigu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama