Reklama

Reklama

Team Canada i HC Davos w finale Pucharu Spenglera

Team Canada i HC Davos zagrają w finale Pucharu Spenglera. Najstarszy turniej hokejowy rozgrywany jest w szwajcarskim Davos.

Kanadyjczycy pewnie pokonali HC Fribourg-Gotteron 5-1. Po pierwszej tercji prowadzili 1-0, a w 37. minucie, po golu Matta Duchene w osłabieniu było 3-0. Wprawdzie 24 sekundy później Joel Kwiatkowski zdobył bramkę dla szwajcarskiego klubu, ale kolejne zdobywali już tylko rywale.

W wieczornym meczu hokeiści HC Davos wygrali z HC Vitkovice Steel 5-4. Spotkanie było bardzo zacięte, a hokeiści zadbali o częste zwroty akcji. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili dzięki rajdowi i bramce Patricka Kane'a. W 32. minucie było 2-1 dla zespołu z Ostrawy, ale Gregory Hofman błyskawicznie wyrównał, a w 37. minucie Dario Burgler odzyskał prowadzenie dla gospodarzy.

Reklama

Na początku trzeciej tercji wyrównał Roman Szturc, lecz w 47. minucie Joe Thorhton wykorzystał znakomite podanie Petra Taticzka przez pół lodowiska. Hokeiści czeskiego zespołu protestowali, bo Taticzek zdobył krążek podcinając jednego z rywali, ale niczego nie mogli wskórać.

Vitkovice nie odpuszczały - w 55. minucie wyrównał Vladimir Svacina, jednak 22 sekundy przed końcem fantastyczny strzał Kane'a dał awans gospodarzom.

Finał tradycyjnie rozegrany zostanie w sylwestra o godz. 12. Transmisja w Eurosporcie 2.

Mirosław Ząbkiewicz

Półfinały:

Team Canada - HC Fribourg-Gotteron 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)

HC Vitkovice Steel - HC Davos 4-5 (0-1, 2-2, 2-2)

Weź udział w plebiscycie i wybierz najważniejsze wydarzenie 2012 roku!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje