• 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Borussia Moenchengladbach - Hertha Berlin 2-1 w meczu 34. kolejki Bundesligi

W meczu 34. kolejki Bundesligi Borussia Moenchengladbach pokonała Herthę Berlin 2-1 i wywalczyła sobie awans do Ligi Mistrzów. Krzysztof Piątek wybiegł w pierwszym składzie stołecznego klubu, lecz nie miał okazji do strzelenia gola. Ułatwił za to zdobycie bramki gospodarzom, odpuszczając krycie rywala we własnym polu karnym.

Relacja nie odświeża się automatycznie. Wciśnij F5!

Borussia Moenchengladbach - Hertha Berlin 1-0, trwa przerwa

Krzysztof Piątek otrzymał szansę od pierwszej minuty w kolejnym spotkaniu z rzędu. Trenerzy i działacze Herthy wypowiadali się o nim w samych superlatywach, a napastnik do tej pory zdobył trzy bramki po przerwie spowodowanej koronawirusem.

Gospodarze od samego początku spotkania ruszyli do ataku. Już w 7. minucie Breel Embolo dobrze poradził sobie z defensorami Herthy i odegrał do Jonasa Hofmana, który pewnym uderzeniem dopełnił formalności.

Niemiec znalazł się w dobrej sytuacji również po kilkunastu minutach. Wyszedł sam na sam z bramkarzem Herthy, jednak Dennis Smarsch uprzedził go i złapał piłkę.

Kilka minut przed przerwą gospodarze powinni prowadzić już dwoma bramkami. Alexander Esswein popełnił katastrofalny błąd we własnym polu karnym, zagrywając futbolówkę prosto pod nogi rywala, a dokładniej Larsta Stindla. Na jego szczęście kapitan "Źrebaków" trafił tylko w słupek.

Dowiedz się więcej na temat: Bundesliga | Hertha Berlin | Borussia M'gladbach