Liga brazylijska - 9. kolejka Serie A: Palmeiras - Avai Florianópolis 2-0 (1-0)

14 czerwca na Allianz Parque w São Paulo odbył się pojedynek 9. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Avai Florianópolis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Palmeiras 2-0. Na stadionie stawiło się 31 946 widzów.

9. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-14 01:00 | Stadion: Allianz Parque | Widzów: 31946 | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Palmeiras Sao Paulo
Avai FC Florianópolis
2
0
Deyverson 32'
Bruno Henrique 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Palmeiras wygrał aż 11 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartkę otrzymał Lucas Lima z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 32. minucie spotkania, gdy Deyverson zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Marcos Rocha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Palmeiras.

Na drugą połowę jedenastka Avai Florianópolis wyszła w zmienionym składzie, za Gegégo wszedł Daniel Amorim. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Eduardo Kunde z Avai Florianópolis. Była to 56. minuta meczu.

W 63. minucie Pedro Castro został zastąpiony przez Douglasa.

Drużyna Avai Florianópolis ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie wynik ustalił Bruno Henrique. Przy strzeleniu gola pomagał Lucas Lima.

Trener Palmeiras wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Moisésa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lucas Lima. W 69. minucie Getúlio został zmieniony przez João Paula, co miało wzmocnić zespół Avai Florianópolis. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dudu na Gustava Scarpę w 84. minucie oraz Brunona Henriquego na Thiaga Santosa w tej samej minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Eduardo Kunde56′
29′ 67′ Lucas Rafael Araujo Lima
Pedro Henrique de Castro Silva63′
 66′ 89′ Bruno Henrique Corsini
Caio Fernando de Oliveira
Felipe Melo de Carvalho
Júlio Cesar Godinho Catolé
José Rafael Vivian
Geirton Marques Aires46′
 32′ Brum Deyverson
Getúlio Wandelly Silva Timoteo69′
84′ Eduardo Pereira Rodrigues
Douglas dos Santos63′
89′ Thiago dos Santos
André Francisco Moritz
84′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Feliciano Brizuela Baez
67′ Moisés Lima Magalhães