Reklama

Reklama

Znany dziennikarz krytykuje: Adamek jest skończony

W Polsce już od kilku dni mówi się sporo o ewentualnej walce Tomasza Adamka (53-5, 31 KO) z niepokonanym Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO). Teraz głośno o tym pojedynku zrobiło się również za oceanem. I podobno sprawa jest już prawie przesądzona, choć niektórzy mocno kręcą nosem na takie zestawienie.

130-kilogramowy Amerykanin wystąpi 6 października w Chicago. A skoro to miasto, to od razu na myśl przychodzi nasza Polonia. Pierwszą opcją był Artur Szpilka, lecz ten skupia się na ewentualnej konfrontacji na naszym podwórku z Mariuszem Wachem. Ale promotor Eddie Hearn wie jak robić pieniądze.

"Według naszych źródeł ustalono warunki na walkę Jarrella Millera z będącym dawno po szczycie kariery Tomaszem Adamkiem, który od 2012 roku nie należy już do czołówki. Ale był mistrzem świata wagi półciężkiej oraz junior ciężkiej i jest wciąż bardzo popularnym zawodnikiem. Na papierze wydaje się to skandaliczne niedopasowanie rywali. Niektórzy odradzają Hearnowi taką walkę. To byłby mismatch" - przeczytamy notatkę dziennikarzy ESPN.

Reklama

"Ta jedna konkretna walka, jeśli rzeczywiście dojdzie do skutku, jest przerażającym niedopasowaniem rywali. Adamek jest skończony" - wtrącił już osobiście analityk ESPN, znany w środowisku dziennikarskim Dan Rafael.

Przypomnijmy, że nasz "Góral" po porażce przez nokaut z Erikiem Moliną odbudował się trzema zwycięstwami. W zeszłym roku wypunktował Solomona Haumono i Freda Kassiego, a w kwietniu zastopował w końcówce siódmej rundy Joeya Abella.

Pierwotnie pomysł był taki, by Tomek wystąpił w listopadzie w Polsce. Ale wobec planowanej walki Szpilka 0 Wach w tym samym terminie (10 listopada) trzeba było poszukać alternatywy. Czy taką alternatywą będzie właśnie Miller, na co dzień dobry kumpel Adama Kownackiego?

Oto prawdopodobne zestawienia gali w Chicago:

Jesse Vargas - Thomas Dulorme
Artur Beterbijew - Callum Johnson
Jarrell Miller - Tomasz Adamek
Daniel Roman - Gavin McDonnell
Katie Taylor - Cindy Serrano
Anthony Simms junior - (?)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje