Reklama

Reklama

Boks. Władymir Kliczko podjął ostateczną decyzję odnośnie kariery

Władymir Kliczko w ostatnich kilku miesiącach był bohaterem wielu plotek ze świata boksu. Spekulowano, że platforma DAZN kusi Ukraińca na wszelkie sposoby, by ten zdecydował się na powrót do boksu zawodowego i stoczył jeszcze kilka walk. W grę miały wchodzić ogromne pieniądze, ale sprawa z czasem mocno ucichła, a żadnych szczegółów powrotu byłego mistrza świata nie poznaliśmy.

Teraz "Dr Steelhammer" wypowiada się w tonie, który nie zostawia żadnych wątpliwości. Władimir nie myśli już o powrocie między liny.

Reklama

- Żyję w zgodzie z decyzją o zakończeniu kariery bokserskiej i rozpoczęciu innej kariery. Dziś moje pola bitwy są inne. Skupiam się na swojej drugiej karierze - przyznał Kliczko.

Tym samym ostatnią walką w karierze wieloletniego czempiona "królewskiej" dywizji pozostanie najpewniej porażka przed czasem z Anthonym Joshuą. Ukrainiec zaprezentował się tam z naprawdę dobrej strony i zyskał wiele szacunku kibiców, z czego zdaje sobie sprawę.

- Nigdy nie wygrałem tak dużo, gdy przegrywałem. Mam wiele zwycięstw, ale to, czego się nauczyłem po walce na Wembley, jest ważniejsze niż jakikolwiek sukces. Kiedyś myślałem, że porażka nie jest opcją. Dziś wiem, że porażka po pasjonującej walce to też opcja.

Dowiedz się więcej na temat: Władimir Kliczko | Kliczko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje