Liga belgijska - 9. kolejka First Division A: KRC Genk - Royal Charleroi Sporting Club 2-1 (1-0)

18 października na Luminus Arena odbył się pojedynek 9. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KRC Genk i Sportinga Charleroi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KRC Genk 2-1. Na stadionie zasiadło 2 743 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-18 18:15 | Stadion: Luminus Arena | Widzów: 2743 | Arbiter: Jonathan Lardot
S. Berahino 48'

Drużyna Sportinga Charleroi bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 74 starcia drużyna Sportinga Charleroi wygrała 34 razy i zanotowała 26 porażek oraz 14 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze KRC Genk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie bramkę zdobył Ebere Onuachu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Junya Ito.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Junyę Ito z KRC Genk, a w 34. minucie Steevena Willemsa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KRC Genk.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Saido Berahino. Przy zdobyciu bramki asystował Ryota Morioka.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Jules'owi Van Cleemputowi z Sportinga Charleroi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KRC Genk w 63. minucie spotkania, gdy Joakim Mæhle zdobył drugą bramkę. W 68. minucie za Saida Berahino wszedł Shamar Nicholson.

W 78. minucie Jere Uronen został zmieniony przez Gerarda Arteagę, a za Théo Bongondę wszedł na boisko Jules Kouassi, co miało wzmocnić zespół KRC Genk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jules'a Van Cleemputa na Kena Nkubę. W 82. minucie żółtą kartkę dostał Ebere Onuachu, piłkarz KRC Genk. W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Junya Ito z KRC Genk i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 28. minucie.

W 84. minucie Kristian Thorstvedt został zmieniony przez Driesa Woutersa, co miało wzmocnić zespół KRC Genk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alego Gholizadeha na Guillaume'a Gilleta. W samej końcówce starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Patrikowi Hroszovskiemu z drużyny gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Dorian Dessoleil
89′ Patrik Hroszovsky
Joris Kayembe Ditu
 63′ Joakim Mæhle Pedersen
Ryota Morioka
84′ Kristian Thorstvedt
Ali Gholizadeh90′
78′ Jere Juhani Uronen
Mamadou Fall
28′ 82′ Junya Ito
Marco Ilaimaharitra
 25′ 82′ Ebere Paul Onuachu
Saido Berahino  48′ 68′
78′ Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Kaveh Rezaei
Maarten Vandevoordt
Rémy Descamps
78′ Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Modou Diagne
Pierre Dwomoh
Gjoko Zajkov
78′ Jules Christ Eboue Kouassi
Guillaume Gillet90′
Luca Oyen
Gaëtan Hendrickx
84′ Dries Wouters
Ken Nkuba Tshiend79′
Cyriel Dessers
Shamar Nicholson68′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom KRC Genk, a piłkarzom gości przyznał dwie żółte.