Liga belgijska - 9. kolejka First Division A: Excel Mouscron - Eupen 0-2 (0-0)

18 października na Stade Le Canonnier odbył się mecz 9. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Excelu Mouscron i Eupen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eupen 2-0. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-18 16:00 | Stadion: Stade Le Canonnier | Widzów: 500 | Arbiter: Wesli De Cremer
Royal Excel Mouscron Péruwelz
KAS Eupen
0
2
K. Musona 47'
J. Heris 79'

Zespół Excelu Mouscron przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Eupen wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Eupen wyszła w zmienionym składzie, za Benoîta Poulaina wszedł Menno Koch.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eupen w 47. minucie spotkania, gdy Knowledge Musona strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Julien Fontaine.

W 59. minucie Beni Badibanga został zastąpiony przez Fabrice'a Olingę. Między 61. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Eupen doszło do zmiany. Konan Jocelyn wszedł za Mamadou Konégo.

Trener Excelu Mouscron postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Marka Bakicia i na pole gry wprowadził napastnika Serge'a Tabekou, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie kartką został ukarany Jens Cools, piłkarz Eupen.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonathan Heris wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eupen, strzelając kolejnego gola w 79. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Knowledge Musona.

W 81. minucie Adriano został zmieniony przez Nilsa Schouterdena, co miało wzmocnić jedenastkę Eupen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robbe'a Quirynena na Harlema-Eddy'ego Gnohérégo. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Ortwin De Wolf
85′ Robbe Quirynen
Jonathan Steve Heris  79′
Matías Agustín Silvestre
Benoît Guy Jean Poulain46′
61′ Saad Agouzoul
Jordi Amat Maas
Alessandro Ciranni
Correia Claro Adriano81′
62′ Deni Hočko
Knowledge Musona  47′
59′ Beni Badibanga
Senna Malik Miangué
Bruno Alexandre Vieira Almeida
Stef Peeters
Jean Emile Junior Onana Onana
Jens Cools77′
68′ 74′ Marko Bakić
Menno Koch46′
59′ Fabrice Olinga
Edo Kayembe
Enes Sağlık
Nils Schouterden81′
85′ Harlem-Eddy Gnohéré
Konan Ignace Jocelyn N’Dri65′
74′ Serge Tabekou
Smail Prevljak

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Eupen przyznał jedną.