Liga włoska - 8. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - Cosenza Calcio 0-2 (0-0)

W pojedynku 8. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 20 listopada, jedenastka Frosinone Calcio przegrała z Cosenza Calcio 0-2 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Benito Stirpe. Na boisku mogliśmy zobaczyć Piotra Parzyszka występującego we Frosinone Calcio.

M. Carretta 47',70'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Frosinone Calcio wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Andrea Tabanelli został zastąpiony przez Alessia Tribuzziego.

Między 20. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Mirko Carretta. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener Frosinone Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Marcusa Rohdéna i na pole gry wprowadził napastnika Federica Dionisiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Frosinone Calcio doszło do zmiany. Grigoris Kastanos wszedł za Alessandra Salviego. A trener Cosenza Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Benjamina Kone'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mohamed Bahlouli. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę.

W 68. minucie w drużynie Cosenza Calcio doszło do zmiany. Angelo Corsi wszedł za Brayana Verę.

W 70. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mirko Carretta z Cosenza Calcio. Sytuację bramkową stworzył Jaime Báez.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Federicowi Dionisiemu z zespołu gospodarzy. W 77. minucie Andrea Beghetto został zmieniony przez Francesca Zampana, a za Andryję Novakovicha wszedł na boisko Piotr Parzyszek, co miało wzmocnić jedenastkę Frosinone Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mirka Carrettę na Ihsana Sackę oraz Matteo Legittima na Raffaele Schiaviego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Wladimiro Falcone
32′ Nicolo Brighenti
Andrea Tiritiello
Przemysław Szymiński
Matteo Legittimo87′
Lorenzo Ariaudo
Riccardo Idda
59′ Marcus Rohdén
Luca Bittante
60′ Alessandro Salvi
Mirko Bruccini
77′ Andrea Beghetto
Daniele Sciaudone
12′ Andrea Tabanelli
Brayan Emanuel Vera Ramírez68′
Raffaele Maiello
Mohamed Rayane Bahlouli20′ 65′
37′ Camillo Ciano
Mirko Carretta  47′, 70′ 39′ 87′
77′ Andrija Novakovich
Angelo Corsi68′
77′ Francesco Zampano
Salvatore Dario La Vardera
Daniel Boloca
Raffaele Schiavi87′
Marco Carraro
Abou-Malal Ba
60′ Grigoris Kastanos
Benjamin Lhassine Kone65′
12′ Alessio Tribuzzi
Raffaele Maresca
Mattia Vitale
Gennaro Borrelli
Matteo Ardemagni
Ihsan Sacko87′
59′ 72′ Federico Dionisi
Gianluigi Sueva
77′ Piotr Parzyszek
Adrian Tabarcea Petre

Przewaga zespołu Frosinone Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Frosinone Calcio, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedenastka Frosinone Calcio wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.