Reklama

Reklama

Mecz Polska - Serbia 1-0. Nawałka: Kuba pracował na boisku aż miło

Jakub Błaszczykowski, pomimo tego, że nie gra w klubie, wciąż jest potrzebny w kadrze. Najlepszy tego dowód dał w meczu z Serbią. To po jego golu Polska wygrała 1-0. - Muszę go pochwalić, bo bardzo się dziś napracował - powiedział po meczu Adam Nawałka.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Nawałkę ucieszyła wygrana z Serbami, bo zdaniem selekcjonera przyszło nam grać z silną drużyną.

- Duże brawa należą się zawodnikom, którzy do samego końca grali o zwycięstwo. Serbia to był bardzo wartościowy przeciwnik. Cieszy mnie postawa drużyny. A co do naszej gry, to nie brakowało fragmentów, gdzie prezentowaliśmy się naprawdę dobrze, choć też nie ustrzegliśmy się błędów. Szwankowała czasami organizacja. Ale spotkaliśmy się pierwszy raz po czterech miesiącach. To też miało wpływ - powiedział po meczu selekcjoner.

Reklama

Zwycięskiego gola strzelił dla nas Jakub Błaszczykowski, z którym selekcjoner wiąże poważne plany na przyszłość.

- Bardzo na niego liczę. Ma duże doświadczenie i spore umiejętności. Jeśli będzie odpowiednio przygotowany, to dostarczy nam dużo radości. To bardzo ambitny chłopak. Dziś bardzo się napracował na boisku - dodał Nawałka.

Trener kadry ocenił też występy Bartosza Salamona i Piotra Zielińskiego. Obaj piłkarze do tej pory nie grali zbyt dużo u Nawałki.

- Nie chcę deklarować, czy Salamon zdał test i pojedzie na Euro. Powiem tylko, że zagrał dobre spotkanie. Cieszę się, że wśród piłkarzy jest ogromna determinacja. W drużynie jest rywalizacja o miejsce w składzie, który pojedzie do Francji. Z kolei Piotrek Zieliński jest młodym zawodnikiem, uczy się jeszcze futbolu, dostrzegam rezerwy w jego grze. Myślę, że włączy się do rywalizacji o miejsce w wyjściowej jedenastce reprezentacji podczas Euro - skomentował.

Nawałka był też zadowolony z faktu, że Polacy nie stracili gola. - Drużyna zagrała na zero z tyłu, więc muszę pochwalić grę defensywną. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale mamy świetnych bramkarzy. Łukasz Fabiański i Wojtek Szczęsny spisali się na medal. A przecież są jeszcze Artur Boruc i Przemek Tytoń - zakończył.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje