• 5 .West Ham United FC (55 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (53 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (53 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Leicester City - Leeds United 1-3 (1-1). Liga angielska - 21. kolejka Premier League

31 stycznia na King Power Stadium odbył się pojedynek 21. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Leeds United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leeds United 3-1.

J. Harrison 84'

Drużyna Leicester City (”Lisy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 69 meczów drużyna Leeds United (”Pawie”) wygrała 28 razy i zanotowała 22 porażki oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu ”Lisy” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Harvey Barnes. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się James Maddison.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 15. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stuart Dallas. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Patrick Bamford.

W 21. minucie za Rodriga wszedł Mateusz Klich. W 36. minucie w jedenastce Leicester City doszło do zmiany. Ricardo Pereira wszedł za Timothy'ego Castagne'a. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Luke'owi Aylingowi, piłkarzowi gości.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna ”Lis” wyszła w zmienionym składzie, za Marca Albrightona wszedł Caglar Soyuncu. W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Stuartowi Dallasowi z jedenastki gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Pawii” przyniosły efekt bramkowy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Patrick Bamford. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Raphinha.

W 74. minucie sędzia przyznał kartkę Mateuszowi Klichowi z ”Pawii”. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Leeds United doszło do zmiany. Hélder Costa wszedł za Raphinhę. W tej samej minucie trener Leicester City postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cengiz Ünder, a murawę opuścił Wesley Fofana.

Zespół Leicester City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie celnym strzałem popisał się Jack Harrison. Bramka padła po podaniu Patricka Bamforda.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Illan Meslier
36′ Timothy Castagne
Luke Ayling38′
80′ Wesley Fofana
Raphael Dias Belloli80′
46′ Marc Albrighton
Moreno Machado Rodrigo21′
 13′ Harvey Lewis Barnes
Charlie Cresswell
36′ Ricardo Domingos Barbosa Pereira
Leif Davis
Christian Fuchs
Mateusz Klich21′ 74′
46′ Caglar Soyuncu
Hernandez Dominguez Pablo
Luke Thomas
Ian Carlo Poveda-Ocampo
Hamza Choudhury
Jamie Shackleton
80′ Cengiz Ünder
. Helder Costa80′
Kelechi Promise Iheanacho
Tyler Roberts

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Pawiom” pokazał trzy żółte.

Drużyna Leicester City wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił dwóch zawodników.