Omonia Nikozja - Dinamo Zagrzeb 0-1 (0-0). Liga Mistrzów

27 lipca na Neo GSP w Nikozji odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Omoni Nikozja a Dinamo Zagrzeb. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 1-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Mecz obejrzało 7 256 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kacpra Chorążkę występującego w Omoni Nikozja.

L. Menalo 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Dinamo Zagrzeb.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jordi Gómez z drużyny gospodarzy. Była to 17. minuta spotkania.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Kévinowi Théophile-Catherine'owi z Dinamo Zagrzeb. W 65. minucie Mislav Oršić został zastąpiony przez Lukę Menalę.

W 71. minucie kartkę dostał Luka Menalo, piłkarz Dinamo Zagrzeb. Trener Omoni Nikozja postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Érica Bauthéaca i na pole gry wprowadził napastnika Andronikosa Kakoullisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Omoni Nikozja: Fotios Papoulis, Michal Durisz, a na ich miejsce weszli Loizos Loizou, Marinos Tzionis.

Jedyną bramkę meczu zdobył Luka Menalo dla drużyny Dinamo Zagrzeb. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Josip Mišić.

Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Josipa Mišicia. Na boisko wszedł Bartol Franjić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Brunonowi Petkoviciowi z jedenastki gości.

Francois Moubandje
76′ Éric Bauthéac
Luka Ivanušec87′
17′ Jordi Gómez García-Penche
Josip Mišić82′
76′ Loizos Loizou
Lovro Majer82′
76′ Marinos Tzionis
Mislav Oršić65′
87′ Mikkel Diskerud
Josip Šutalo
87′ Paris Psaltis
Duje Czop
76′ Michal Durisz
Mario Gavranović
76′ Andronikos Kakoullis
Lirim Kastrati
76′ Fotios Papoulis
Luka Menalo65′  78′ 71′

Dario Špikić

Drużyna Dinamo Zagrzeb była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Dinamo Zagrzeb pokazał trzy.

Zespół Omoni Nikozja w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.