• 6 .Stade Brest (24 pkt.)
  • 7 .Lille OSC (24 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (23 pkt.)

Ligue 1. Montpellier - PSG 3-2 w 34. kolejce

Koszmar PSG się nie kończy. Po fatalnej porażce w finale Pucharu Francji z Rennes, paryżanie przegrali w zaległym meczu ligowym z Montpellier 2-3. Kolejnego gola samobójczego zaliczył Kimpembe, a przy trzecim golu obrona gości zachowała się katastrofalnie.

34. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-30 19:00 | Stadion: Stade de la Mosson | Widzów: 20477 | Arbiter: M. Lesage
A. Di Maria 62'

Było to spotkanie nowego-starego mistrza z zespołem z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się szósty i pierwszy zespół Ligue 1. Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania ekipa PSG wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Montpellier Ambroise Oyongo. W 21. minucie bramkę samobójczą strzelił też zawodnik PSG Presnel Kimpembe (tak samo jak w finale Pucharu Francji z Rennes). Od 29. minuty sędzia starał się uspokoić grę, pokazując dwie żółte kartki paryżanom i jedną drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1. Na drugą połowę zespół gości wyszedł w zmienionym składzie, za Erica Choupo-Motinga wszedł Layvin Kurzawa. W 56. minucie kartkę dostał Ellyes Skhiri, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do PSG w 62. minucie spotkania, gdy Angel Di Maria zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Marquinhos. W 72. minucie kartkę dostał Damien Le Tallec z Montpellier. W 73. minucie Mathías Suárez został zmieniony przez Paula Lasne'a. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Colin Dagba z zespołu gości.

Drużyna Montpellier wyrównała wynik meczu. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Andy Delort. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Florent Mollet. Chwilę później trener gospodarzy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Salomon Sambia, a murawę opuścił Florent Mollet. W tej samej minucie w jedenastce Montpellier doszło do zmiany. Souleymane Camara wszedł za Andy'ego Delorta. Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Montpellier HSC przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie Souleymane Camara dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Ellyes Skhiri, ale przede wszystkim fatalny błąd popełnił Paredes.

Juan Bernat40′
12′ (samob.) Ambroise Oyongo Bitolo
Colin Dagba76′
45′ 73′ Mathías Sebastián Suárez Suárez
Presnel Kimpembe 21′ (samob.) 29′
Pedro Filipe Teodósio Mendes
Marquinhos
72′ Damien Vincent Denis Le Tallec
Angel Di Maria  62′
83′ Florent Mollet
Julian Draxler
56′ Ellyes Skhiri
Leandro Daniel Paredes
Gaëtan Laborde
Eric Maxim Choupo-Moting46′
 80′ 83′ Andy Delort
. Neymar
Dimitry Bertaud
Alphonse Areola
Nicolas Louis Marcel Cozza
Layvin Kurzawa46′ 90′
73′ Paul Lasne
Loïc Mbe Soh
Mihailo Ristić
Arthur Zagre
83′ Salomon Junior Sambia
Christopher Nkunku
83′  85′ Souleymane Camara
Moussa Diaby
Petar Szkuletić

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Layvinowi Kurzawie, piłkarzowi PSG. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2. W ostatnich pięciu meczach paryżanie schodzili z boiska pokonani aż czterokrotnie.