Reklama

Reklama

Polskie zwycięstwa w DME

Po Tomaszu Majewskim (AZS AWF Warszawa), który wygrał konkurs pchnięcia kulą (20,81), zwycięstwa w pierwszym dniu drużynowych mistrzostw Europy odniosły w portugalskiej miejscowości Leiria także polskie lekkoatletki - Anna Jesień i Monika Pyrek. Po pierwszym dniu Polska zajmuje szóste miejsce.

Nasz zespół zdobył 153 punkty. Prowadzą drużyny Wielkiej Brytanii i Rosji - po 164 pkt.

Z grona polskich lekkoatletów, startujących w portugalskiej miejscowości Leiria w drużynowych mistrzostwach Europy, pierwsze zwycięstwo odniósł Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa). Mistrz olimpijski pekińskich igrzysk wygrał konkurs pchnięcia kulą wynikiem 20,81.

Podopieczny Henryka Olszewskiego osiągał coraz dalsze odległości niemalże w każdej próbie. Zaczął od rezultatu 20,09, w drugiej kolejce miał 20,67, w trzeciej 20,65 i w ostatniej 20,81.

Reklama

Drugie miejsce zajął Hiszpan Manuel Martinez - 20,39, a trzecie Czech Antonin Zalsky - 20,11.

Anna Jesień, klubowa koleżanka mistrza olimpijskiego, triumfowała w biegu na 400 m przez płotki (54,82). Brązowa medalistka mistrzostw świata w Osace wyprzedziła Ukrainkę Anastazję Rabczeniuk, z którą w tym roku przegrała dwukrotnie - w mityngach w Warszawie i Bydgoszczy.

Monika Pyrek (MKL Szczecin) triumfowała w konkursie skoku o tyczce rezultatem 4,70.

Jedyną zawodniczką z polskiej ekipy, która poprawiła rekord życiowy była Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław). Dystans 3000 m pokonała w 8.58,26, zajmując drugie miejsce za Rosjanką Gulnarą Gałkiną-Samitową (8.46,88).

Po dwunastu konkurencjach spośród dwudziestu jakie rozegrane zostaną w sobotę (w niedzielę także 20), prowadzi Francja - 97 pkt przed Polską - 94 i Wielką Brytanią - 90 pkt.

Wyniki pierwszego dnia zawodów:

KOBIETY

100 m (łącznie z dwóch serii)

1. Emily Freeman (W.Brytania) 11,42

2. Natalia Pohrebniak (Ukraina) 11,49

3. Carima Louami (Francja) 11,50

4. Marika Popowicz (Polska) 11,51

400 m (łącznie z dwóch serii)

1. Libania Grenot (Włochy) 51,16

2. Ludmiła Litwinowa (Rosja) 51,23

3. Natalia Pygyda (Ukraina) 51,86

..

7. Jolanta Wójcik (Polska) 53,82

800 m

1. Julia Krewczun (Ukraina) 1.58,62

2. Jekaterina Kostecka (Rosja) 1.59,43

3. Elodie Guegan (Francja) 1.59,79

..

11. Renata Pliś (Polska) 2.02,44

3000 m

1. Gulnara Gałkina-Samitowa (Rosja) 8.46,88

2. Sylwia Ejdys (Polska) 8.58,26 (rek. życiowy)

3. Ines Monteiro (Portugalia) 9.00,83

400 m ppł (łącznie z dwóch serii)

1. Anna Jesień (Polska) 54,82

2. Anastazja Rabczeniuk (Ukraina) 55,05

3. Zuzana Hejnova (Czechy) 55,29

3000 m z przeszkodami

1. Antje Moeldner (Niemcy) 9.32,65

2. Sophie Duarte (Francja) 9.33,63

3. Jelena Sidorczenkowa (Rosja) 9.36,88

..

12. Katarzyna Kowalska (Polska) bez wyniku

tyczka

1. Monika Pyrek (Polska) 4,70

2. Julia Gołubczykowa (Rosja) 4,65

3. Silke Spiegelburg (Niemcy) 4,60

trójskok

1. Teresa Nzola Meso Ba (Francja) 14,40

2. Anna Piatych (Rosja) 14,10

3. Magdelin Martinez (Włochy) 14,01

4. Małgorzata Trybańska (Polska) 13,89

dysk

1. Natalia Siemienowa (Ukraina) 61,58

2. Melina Robert-Michon (Francja) 61,41

3. Vera Cechlova (Czechy) 60,50

..

5. Wioletta Potępa (Polska) 58,81

oszczep

1. Christina Obergfoell (Niemcy) 68,59

2. Barbora Spotakova (Czechy) 65,89

3. Maria Abakumowa (Rosja) 62,01

..

8. Barbara Madejczyk (Polska) 53,52

4x100 m (łącznie z dwóch serii)

1. Rosja 43,35

2. Wielka Brytania 43,44

3. Niemcy 43,57

4. Ukraina 43,60

5. Polska 44,04

(Iwona Ziółkowska, Marta Jeschke, Marika Popowicz, Iwona Brzezińska)

MĘŻCZYŹNI

100 m (łącznie z dwóch serii)

1. Dwain Chambers (W.Brytania) 10,07

2. Francis Obikwelu (Portugalia) 10,20

3. Emanuele di Gregorio (Włochy) 10,21

..

5. Dariusz Kuć (Polska) 10,35

400 m

1. Tim Benjamin (W.Brytania) 45,57

2. Johan Wissman (Szwecja) 45,81

3. Kamghe Gaba (Niemcy) 45,88

..

6. Marcin Marciniszyn (Polska) 46,22

1500 m

1. Rui Silva (Portugalia) 3.42,07

2. Diego Ruiz (Hiszpania) 3.42,54

3. Yoann Kowal (Francja) 3.42,73

..

6. Marcin Lewandowski (Polska) 3.44,39

5000 m

1. Mo Farah (W.Brytania) 13.43,01

2. Carles Castillejo (Hiszpania) 13.49,54

3. Serhij Lebid (Ukraina) 13.59,85

..

10. Marcin Chabowski (Polska) bez wyniku

400 m ppł (łącznie z dwóch serii)

1. David Greene (W.Brytania) 49,26

2. Fadil Bellaabouss (Francja) 49,91

3. Periklis Iakovakis (Grecja) 50.09

..

8. Marek Plawgo (Polska) 51,06

wzwyż

1. Jurij Krymarienko (Ukraina) 2,31

2. Joroslav Baba (Czechy) 2,31

3. Aleksander Szustow (Rosja) 2,31

..

5. Grzegorz Sposób (Polska) 2,28

w dal

1. Eusebio Caceres (Hiszpania) 8,00

2. Nelson Evora (Portugalia) 7,94

3. Louis Tsatoumas (Grecja) 7,91

..

11. Marcin Starzak (Polska) 7,51

kula

1. Tomasz Majewski (Polska) 20,81

2. Manuel Martinez (Hiszpania) 20,39

3. Antonin Zalsky (Czechy) 20,11

młot

1. Nicola Vizzoni (Włochy) 78,15

2. Szymon Ziółkowski (Polska) 78,01

3. Markus Esser (Niemcy) 77,62

4x100 m (łącznie z dwóch serii)

1. Włochy 38,77

2. Niemcy 38,78

3. Francja 38,80

4. Portugalia 39,02

5. Polska 39,11

(Robert Kubaczyk, Marcin Jędrusiński, Kamil Masztak, Dariusz Kuć)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL