Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (56 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (50 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (46 pkt.)
  • 4 .Piast Gliwice (38 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (38 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (38 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (38 pkt.)
  • 8 .Warta Poznań (36 pkt.)

Wisła Kraków protestuje wobec błędów sędziów

Wisła Kraków w ramach protestu związanego z błędami sędziów w meczach z Koroną Kielce (2-3) i Lechią Gdańsk (0-1), przygotowuje specjalną akcję na kolejne starcie w lidze. Na spotkanie z Pogonią Szczecin w Krakowie, kibice „Białej Gwiazdy” zachęcani są do przyjścia na stadion w ciemnych okularach przeciwsłonecznych.

Ekstraklasa: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Wiślacy twierdzą, że sędzia Łukasz Bednarek wypaczył wynik środowego spotkania z Koroną Kielce.

Reklama

"Skalę błędów sędziowskich i wypaczenia wyniku spotkania potwierdzili m.in. dziennikarze i telewizyjni eksperci, również związani ze środowiskiem sędziowskim. Uznanie bramki dla rywali po ewidentnym faulu na bramkarzu Białej Gwiazdy, niesłusznie przyznany przeciwnikom rzut karny i wreszcie żółta kartka dla hiszpańskiego defensora naszego zespołu za - zgodnie z uzasadnieniem w protokole meczowym - wypowiedziane czystą polszczyzną zdanie z wykorzystaniem słowa "gwiżdżesz" wprawiły w osłupienie nawet kibiców sympatyzujących z innymi klubami" - czytamy na oficjalnej stronie "Białej Gwiazdy".

Klub zachęca swoich kibiców, żeby na mecz z Pogonią Szczecin (20 maja), fani na znak protestu założyli ciemne okulary przeciwsłoneczne. Akcja nosi nazwę "Sokoli wzrok" i ma na celu zwrócenie uwagi na pojawiające się karygodne błędy sędziowskie w Ekstraklasie.

"Pokażmy, że nie ma zgody na 'sokoli wzrok' sędziów i wyniki rozstrzygane kontrowersyjnymi gwizdkami, słabszą dyspozycją, czy nieprzemyślanym doborem obsady arbitrów. Zaprotestujmy wspólnie, byśmy na naszą ligę - a szczególnie na mecze z udziałem Wisły Kraków - i postawę sędziów mogli spoglądać już tylko przez różowe okulary" - apeluje klub. 

Wisła ma także zamiar formalnie odwołać się od żółtej kartki pokazanej Ivanovi Gonzalezowi, za rzekome płynne dyskusje w języku polskim..

AK

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje