Reklama

Reklama

Wyjątkowy wyścig na dłużej w F1

W czwartkowy poranek promotorzy mistrzostw świata Formuły 1 poinformowali o przedłużeniu kontraktu z organizatorami rundy w Singapurze. Kierowcy będą ścigać się tam co najmniej do sezonu 2028.

Singapur towarzyszy najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata od 2008 roku. Azjatycki kraj zadebiutował w królowej sportów motorowych z grubej rury, bowiem na Marina Bay Street Circuit po raz pierwszy w historii F1 odbyły się zmagania przy sztucznym oświetleniu. Uliczny tor gościł dwudziestu najszybszych kierowców globu nieprzerwanie do sezonu 2019. Niestety przez dwa ostatnie lata na przeszkodzie tamtejszym promotorom stanęła pandemia koronawirusa i ograniczenia z nią związane.

Formuła 1 stawia na długofalową współpracę

Niektórzy kibice obawiali się, że kłopoty związane z COVID-19 doprowadzą w końcu do tego, iż wyjątkowy obiekt wypadnie z kalendarza mistrzostw. Nic bardziej mylnego. Zawodnicy według wstępnych zapowiedzi powrócą tam jeszcze w tym roku, a ponadto już teraz Formuła 1 zdecydowała się przedłużyć kontrakt na organizację wyścigu do 2028 roku.

Reklama

- Jestem zachwycony, że Formuła 1 ścigać się będzie w Singapurze przez kolejne siedem lat. Tor Marina Bay gościł pierwszy nocny wyścig w historii F1, a Singapur od tamtego czasu nadal ekscytuje kibiców, kierowców i zespoły - przekazał Stefano Domenicali, szef serii, cytowany przez portal Motorsport.com.

Tegoroczne zmagania w państwie leżącym w Azji Południowo-Wschodniej odbędą się 2 października. Poprzednia edycja padła łupem Sebastiana Vettela, który wówczas ścigał się dla Ferrari.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy