Reklama

Reklama

Formuła 1. Lewis Hamilton najlepszy w drugim treningu przed GP Austrii

Druga sesja treningowa nie zaskoczyła i Lewis Hamilton ponownie był najlepszy na torze w Austrii. Anglik poprawił nawet swój wynik względem pierwszego treningu, a kierowcy Mercedesa zdecydowanie uciekli reszcie stawki.

Lewis Hamilton pozostał najlepszy podczas piątkowych sesji treningowych, a nawet udało mu się poprawić poranny wynik - 1:04.304 (w porannej sesji wynosił 1:04.816). 

Na 2. miejscu uplasował się kolega Hamiltona z teamu Mercedes - Valtteri Bottas. W 2. sesji Fin zmniejszył swoją stratę do Hamiltona z 0,356 sekundy do 0,197. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast Sergio Perez z ekipy Racing Point. 

Różnica pomiędzy nim a Bottasem była jednak spora i wynosiła już 0.641 sekundy. Względem pierwszego treningu miejsce na podium stracił Max Verstappen, który ostatecznie zajął ósmą lokatę.Wynik Holendra jest nieco rozczarowujący mając na uwadze wcześniejsze zapowiedzi teamu Red Bull Racing o próbie przerwania dominacji Mercedesa. Niczym szczególnym nie wyróżniła się drużyna, w której rezerwowym kierowcą jest Robert Kubica. 

Reklama

Najlepszy z dwójki kierowców Alfy Romeo okazał się Antonio Giovinazzi, który zakończył drugi trening na 14. pozycji, tracąc do Hamiltona 1.304 sekundy. Kimi Raikkonen był natomiast przedostatni, a gorszy okazał się jedynie debiutujący kierowca Williamsa - Nicholas Latifi. 

Kolejna sesja treningowa zaplanowana jest na jutro (godz. 12:00). Trzy godziny później kierowcy zawalczą natomiast o pole position. Wyścig odbędzie się w niedzielę o 15:10. 

GP Austrii odbywa się w szczególnym rygorze bezpieczeństwa i bez udziału kibiców. 

Wyniki drugiej sesji treningowej

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita

Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach

autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z

niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie

samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg

zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową

rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej,

a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich

leczenie i rehabilitację – dołącz do zbiórki. Sprawdź

szczegóły >>>


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje