• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi: Hertha Berlin - Bayer 04 Leverkusen 2-0 (1-0)

20 czerwca na Olympiastadion Berlin odbył się mecz 33. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Herthy Berlin i Bayeru Leverkusen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Herthy Berlin 2-0.

D. Lukébakio 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrała aż 24 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 12.

Już w pierwszych minutach drużyna Bayeru Leverkusen próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Herthy Berlin w 22. minucie spotkania, gdy Matheus Cunha zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Dodi Lukébakio.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Dodiemu Lukébakio z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Herthy Berlin.

Trener Bayeru Leverkusen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kerem Demirbay, a murawę opuścił Charles Aranguiz. Drugą połowę jedenastka Bayeru Leverkusen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kevina Vollanda wszedł Paulinho.

W 50. minucie za Petera Pekarika wszedł Lukas Klünter. W 52. minucie kartką został ukarany Edmond Tapsoba, zawodnik gości.

Zespół Bayeru Leverkusen ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik ustalił Dodi Lukébakio. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Krzysztof Piątek.

W 57. minucie w jedenastce Bayeru Leverkusen doszło do zmiany. Lucas Alario wszedł za Edmonda Tapsobę. A kibice Herthy Berlin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandra Essweina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dodi Lukébakio. Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Herthy Berlin i dwie drużynie przeciwnej.

W 75. minucie Leon Bailey został zmieniony przez Floriana Wirtza, a za Juliana Baumgartlingera wszedł na boisko Nadiem Amiri, co miało wzmocnić drużynę ”Aptekarz”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krzysztofa Piątka na Vedada Ibiszevicia w 89. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Aleksandar Dragovic80′
50′ Peter Pekarik
Wendell Nascimento Borges
Marvin Plattenhardt
Jonathan Tah
90′ Niklas Stark
Edmond Fayçal Tapsoba52′ 57′
Jordan Torunarigha
Charles Aranguiz46′
Vladimir Darida
Julian Baumgartlinger75′
70′ Marko Grujić
Kai Havertz
 22′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Kevin Volland46′
89′ Krzysztof Piątek
Leon Bailey Butler75′
 54′ 44′ 69′ Dodi Lukébakio
Moussa Diaby
Dennis Smarsch
Ramazan Özcan
50′ 86′ Lukas Klünter
Sven Bender
Omar Rekik
Daley Sinkgraven
69′ Alexander Esswein
Mitchell Weiser
Mathew Allan Leckie
Nadiem Amiri75′
89′ Vedad Ibiszević
Kerem Demirbay46′
Pascal Köpke
Florian Wirtz75′
Jessic Gaïtan Ngankam
Lucas Nicolás Alario57′ 83′

Paulo Henrique Sampaio Filho46′

Przewaga jedenastki Bayeru Leverkusen w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Herthy Berlin, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Bayeru Leverkusen w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.