Liga brazylijska - 9. kolejka Serie A: Goiás EC - CA Paranaense Kurytyba 2-1 (2-0)

W pojedynku 9. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 14 czerwca, drużyna Goias EC wygrała z Atletico Paranaense 2-1 (2-0). Mecz na Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) w Goiânii obejrzało 10 468 widzów.

9. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-14 01:00 | Stadion: Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) | Widzów: 10468 | Arbiter: Rodrigo Carvalhaes de Miranda
Rafael Vaz 90' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka Atletico Paranaense wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Goias EC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Kayke.

W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rony'ego z Atletico Paranaense, a w 15. minucie Jeffersona z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Atletico Paranaense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Leandro Barcia. Asystę zaliczył Kayke.

W trzeciej minucie doliczonego czasu za Mádsona wszedł Jonathan. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Atletico Paranaense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcela Cirina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lucho González. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Wellingtonowi w 54. i Brunonowi Guimarãesowi w 61. minucie.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku do własnej bramki trafił zawodnik Goias EC Rafael Vaz. Jedenastce Atletico Paranaense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Goias EC.

Leonardo Pereira
90′ (samob.) Rafael Vaz dos Santos
Abner Felipe Souza de Almeida
48′ Yago Felipe da Costa Rocha
Wellington Aparecido Martins54′ 71′
15′ Jefferson Junio Antônio da Silva
Luis Oscar Gonzalez46′
69′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Bruno Guimarães Rodriguez Moura61′
 6′ Kayke Moreno de Andrade Rodrigues
Marco Gastón Ruben
 32′ Leandro Barcia Montero
Ronielson da Silva Barbosa7′
83′ Michael Richard Delgado de Oliveira
Leonardo Cittadini
69′ Johnath Marlone Azevedo da Silva
Erick Luis Conrado Carvalho
48′ Gilberto dos Santos Souza Júnior
Thonny Anderson da Silva Carvalho
83′ Renato Vieira Rodrigues