Reklama

Reklama

Żużel. Sparta chce trybuny bez reżimu dla zaszczepionych. Sanepid może się na to zgodzić

Betard Sparta Wrocław, w odróżnieniu od kilku innych klubów, nie myśli o tym, jak przełożyć sezon, ale co zrobić, żeby wpuścić na trybuny więcej kibiców niż pozwoli rząd. Szansą ma być wydzielony sektor dla zaszczepionych.

Żużlowa PGE Ekstraliga ma ruszyć 3 kwietnia. Wciąż nie wiadomo, czy kluby dostaną wówczas zgodę na wpuszczenie kibiców na trybuny. A jeśli dostaną, to nie wiadomo, ile procent będą mogły zapełnić. Rok temu startowano w czerwcu od 25 procent. Wydaje się, że w wariancie optymistycznym na ten rok też można tyle założyć, choć niektórzy uważają, że 25 procent 3 kwietnia to będzie cud. Może się jednak okazać, że ludzie na stadion przyjdą, bo kluby będą mogły wpuścić tych, którzy się zaszczepili przeciwko koronawirusowi.

Betard Sparta Wrocław już teraz prowadzi rozmowy z sanepidem o tym, co zrobić, by mieć kibica na stadionie od początku ligi. Klub chce na stadionie Olimpijskim wydzielić sektor, na którym nie byłoby reżimu sanitarnego. Wstęp do tego sektora mieliby jednak wyłącznie ludzie, którzy przeszli koronawirusa bądź zaszczepieni. Ta strefa mogłaby być zapełniona w 100 procentach.

Reklama

To nie jest tak, że Sparta chce puszczać wyłącznie zaszczepionych. Większa część stadionu ma być nadal dostępna dla wszystkich. Tam mogłoby wejść tyle, na ile zgodzi się polski rząd, czyli te 25, może 50 procent, bo 100 jeszcze prędko nie zobaczymy. Sektor dla zaszczepionych robiłby w tej sytuacji różnicę, zwiększałby zysk z dnia meczu.

Inne kluby też powinny pomyśleć o takim rozwiązaniu. Jeśli taki MrGarden GKM Grudziądz potrzebuje 25 procent zapełnienia trybun przez cały rok, to przy wydzielonym sektorze miałby szansę nie tylko zamknąć budżet, ale i wypracować mały zysk. Dla tych, którzy muszą mieć więcej procent, sektor na 100 procent zwiększałby szansę załatania dziury. 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy