Reklama

Reklama

ME w biathlonie. Hojnisz szósta, złoty dla Starych w biegu na dochodzenie

Rosjanka Irina Starych, zwyciężyła w biegu na dochodzenie na dystansie 10 km podczas biathlonowych mistrzostw Europy. Dla niej to już trzeci medal wywalczony w Dusznikach-Zdroju. Najlepsza wśród Polek, Monika Hojnisz, była szósta.

Starych, która ruszyła na trasę jako trzecia, świetnie spisała się na strzelnicy. Nie miała żadnego pudła i to w dużej mierze zadecydowało o tym, że stanęła na najwyższym stopniu podium.

Drugą na mecie Julię Dżymę wyprzedziła o 19,8 s. Ukrainka po wygranej w sprincie miała aż 38 sekund przewagi nad Rosjanką i prowadziła do czwartego strzelania. Tam się jednak pomyliła i to kosztowało ją złoty medal. Trzecia w sobotę była Rosjanka Swietłana Sliepcowa, która dotarła na metę 32,1 s za triumfatorką.

Starych wcześniej wywalczyła złoto w biegu indywidualnym na 15 km oraz brąz w sprincie. Również dla Sliepcowej to trzeci krążek tej imprezy - dotychczas dwa razy miała srebro. Z kolei Dżyma triumfowała wcześniej w sprincie.

Reklama

Dobry występ w sobotę zanotowała Hojnisz. Polka startowała z 16. numerem startowym, ale dzięki dobremu strzelaniu (tylko jedno pudło podczas czwartej wizycie na strzelnicy), awansowała o 10 lokat.

Kibice liczyli bardziej na Magdalenę Gwizdoń, która miała lepszą pozycję wyjściową. Ruszała jako szósta, ale zaliczyła pięć niecelnych strzałów i spadła na 15. lokatę.

Pozostałe Polki były daleko - Kinga Mitoraj - 41., a Karolina Pitoń została zdublowana.

Zmagania w Dusznikach-Zdroju, które zakończą się w niedzielę, są ostatnim sprawdzianem polskiej czołówki przed mistrzostwami świata w austriackim Hochfilzen (9-19 lutego).

Wyniki biegu na dochodzenie na 10 km:

1. Irina Starych (Rosja)           30.04,4 (0 karnych rund)

2. Julia Dżyma (Ukraina)       strata 19,8 (1)

3. Swietłana Sliepcowa (Rosja)        32,1 (1)

...

6. Monika Hojnisz (Polska)          1.29,8 (1)

15. Magdalena Gwizdoń (Polska)       3.00,5 (5)

41. Kinga Mitoraj (Polska)           5.59,5 (3)

    Karolina Pitoń (Polska) - zdublowana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama