Liga włoska - 35. kolejka Serie B: Delfino Pescara 1936 - Frosinone Calcio 1-1 (1-0)

W starciu 35. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 17 lipca, zespół Delfino Pescara zremisował z Frosinone Calcio 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia.

35. kolejka Włochy - Serie B
2020-07-17 18:45 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Arbiter: F. Dionisi
Delfino Pescara 1936
Frosinone Calcio
1
1
L. Memushaj 45'
A. Novakovich 54'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Delfino Pescara wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Grigorisa Kastanosa z Delfino Pescara, a w 43. minucie Marcusa Rohdéna z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Delfino Pescara w 45. minucie spotkania, gdy Ledian Memushaj zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Delfino Pescara.

Drugą połowę zespół Frosinone Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Andreę Beghetta wszedł Luca Paganini. Trener Frosinone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 50. minucie na plac gry wszedł Andrija Novakovich, a murawę opuścił Alessio Tribuzzi. Andrija Novakovich nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 54. minucie wyrównującego gola dla zawodników Frosinone Calcio strzelił Andrija Novakovich. W zdobyciu bramki pomógł Federico Dionisi.

W 57. minucie Manuel Pucciarelli zastąpił Milosa Bocica. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał kartką Camilla Ciana, piłkarza gości. W 65. minucie Antonio Balzano został zmieniony przez Mirka Drudiego, a za Grigorisa Kastanosa wszedł na boisko Massimiliano Busellato, co miało wzmocnić zespół Delfino Pescara. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicola Brighentiego na Przemysława Szymińskiego w 76. minucie oraz Marcusa Rohdéna na Raffaele Maiella w tej samej minucie.

W 87. minucie w drużynie Delfino Pescara doszło do zmiany. Luca Crecco wszedł za Lucę Clemenzę. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Milos Bocic z Delfino Pescara. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Francesco Bardi
65′ Antonio Balzano
Francesco Zampano
87′ Luca Clemenza
Nicolas Haas
28′ 66′ Grigoris Kastanos
Marcus Rohdén43′ 84′
 45′ Ledian Memushaj
Alessio Tribuzzi50′
Riccardo Maniero
Camillo Ciano62′
57′ Manuel Pucciarelli
Federico Dionisi
Fabrizio Alastra
Paolo Bastianello
87′ Luca Crecco
Alessandro Iacobucci
65′ Mirko Drudi
Mirko Gori
66′ Massimiliano Busellato
Nicola Citro
57′ 89′ Milos Bocic
Luca Matarese
Gennaro Borrelli
Andrija Novakovich50′  54′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Delfino Pescara, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.