Liga włoska - 35. kolejka Serie B: Delfino Pescara 1936 - Frosinone Calcio 1-1 (1-0)

17 lipca na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia odbył się mecz 35. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Delfino Pescara i Frosinone Calcio. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

35. kolejka Włochy - Serie B
2020-07-17 18:45 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Arbiter: F. Dionisi
Delfino Pescara 1936
Frosinone Calcio
1
1
L. Memushaj 45'
A. Novakovich 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Frosinone Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Grigorisa Kastanosa z Delfino Pescara, a w 43. minucie Marcusa Rohdéna z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Delfino Pescara nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu Ledian Memushaj dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Delfino Pescara.

Drugą połowę drużyna Frosinone Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreę Beghetta wszedł Luca Paganini. W następstwie utraty bramki trener Frosinone Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 50. minucie zmienił pomocnika Alessia Tribuzziego i na pole gry wprowadził napastnika Andryję Novakovicha, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zawodnicy Frosinone Calcio otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Gola na 1-1 w 54. minucie strzelił Andrija Novakovich. Asystę zaliczył Federico Dionisi.

Chwilę później trener Delfino Pescara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Milos Bocic, a murawę opuścił Manuel Pucciarelli. W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Camillowi Cianowi z Frosinone Calcio. W 65. minucie Antonio Balzano został zmieniony przez Mirka Drudiego.

Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Delfino Pescara: Grigoris Kastanos, Luca Clemenza, na ich miejsce weszli: Massimiliano Busellato, Luca Crecco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicola Brighentiego, Marcusa Rohdéna zajęli: Przemysław Szymiński, Raffaele Maiello. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Milos Bocic, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Francesco Bardi
65′ Antonio Balzano
Francesco Zampano
87′ Luca Clemenza
Nicolas Haas
28′ 66′ Grigoris Kastanos
Marcus Rohdén43′ 84′
 45′ Ledian Memushaj
Alessio Tribuzzi50′
Riccardo Maniero
Camillo Ciano62′
57′ Manuel Pucciarelli
Federico Dionisi
Fabrizio Alastra
Paolo Bastianello
87′ Luca Crecco
Alessandro Iacobucci
65′ Mirko Drudi
Mirko Gori
66′ Massimiliano Busellato
Nicola Citro
57′ 89′ Milos Bocic
Luca Matarese
Gennaro Borrelli
Andrija Novakovich50′  54′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Frosinone Calcio dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.