Liga włoska - 35. kolejka Serie B: AC Pisa 1909 - ASD Trapani Calcio 3-2 (1-0)

17 lipca na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani odbyło się starcie 35. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AC Pisa i Trapani Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Pisa 3-2.

35. kolejka Włochy - Serie B
2020-07-17 21:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: I. Robilotta
F. Piszczek 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół AC Pisa wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alessandra Buongiorna z Trapani Calcio, a w 21. minucie Nicholasa Siegę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Pisa w 39. minucie spotkania, gdy Luca Vido zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Michele Marconi.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Mamadou Coulibalyowi z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Pisa.

Drugą połowę zespół Trapani Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Gregoria Luperiniego wszedł Andrea Colpani. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AC Pisa: Antoniowi Caracciolowi w 50. i Michele Marconiemu w 53. minucie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AC Pisa, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie drugą bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Francesco Lisi. Przy strzeleniu gola asystował Marco Pinato.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Stefanowi Scognamillowi, piłkarzowi gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie gola kontaktowego strzelił Tomasz Kupisz. Asystę przy bramce zaliczył Andrea Colpani.

Mamadou Coulibaly z Trapani Calcio w 63. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 42. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Trapani Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Piszczek. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Nicoli Dalmontego.

W 66. minucie za Alessandra Buongiorna wszedł Fausto Grillo. Kibice Trapani Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mosesa Odjera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Anthony Taugourdeau. W 71. minucie w drużynie AC Pisa doszło do zmiany. Robert Gucher wszedł za Nicholasa Siegę.

W tej samej minucie trener AC Pisa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Davide Moscardelli, a murawę opuścił Samuele Birindelli. Między 73. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Między 84. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Pisa: Marco Varnier, Alessandro De Vitis, Marco Pinato, na ich miejsce weszli: Gianmarco Ingrosso, Eros Pisano, Mattia Minesso. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Piszczka, Nicoli Dalmontego zajęli: Felice Evacuo, Roberto Pirrello.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił Michele Marconi. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Eros Pisano.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Marco Carnesecchi
71′ Samuele Birindelli
Alessandro Buongiorno7′ 66′
50′ Antonio Aldo Caracciolo
Michele Fornasier
 54′ 88′ Francesco Lisi
Luca Pagliarulo
84′ Marco Varnier
Stefano Scognamillo55′
84′ Alessandro De Vitis
Mamadou Coulibaly42′ 63′
Marius Mihai Marin
Tomasz Kupisz  57′
87′ 88′ Marco Pinato
Gregorio Luperini46′
21′ 71′ Nicholas Siega
Anthony Michel Taugourdeau66′
 39′ Luca Vido
Nicola Dalmonte90′
 90′ 53′ Michele Marconi
Fausto Grillo66′
84′ Gianmarco Ingrosso
Roberto Pirrello90′
Andrea Meroni
Salvatore Aloi
84′ Eros Pisano
Andrea Colpani46′
71′ 83′ Robert Gucher
Nikola Jakimovski
88′ Mattia Minesso
Moses Odjer66′
Marco Pompetti
Luigi Alberto Scaglia
Michael Fabbro
Felice Evacuo90′
71′ 73′ Davide Moscardelli

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Trapani Calcio, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał siedem żółtych.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.