Liga włoska - 35. kolejka Lega Pro 1: ASD Albissola 2010 - Robur Siena Srl 3-2 (0-1)

13 kwietnia na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari odbył się mecz 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami ASD Albissola i Robur Siena. Starcie zakończyło się zwycięstwem ASD Albissola 3-2. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-13 14:30 | Stadion: Stadio Comunale Chiavari | Widzów: 200 | Arbiter: D. Rutella
E. Gliozzi 25',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Robur Siena.

Nagle to piłkarze Robur Siena otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Ettore Gliozzi. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Robur Siena.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 60. minucie bramkę wyrównującą zdobył Riccardo Martignago. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Trener ASD Albissola postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Shadego Oukhaddę i na pole gry wprowadził napastnika Andreę Cisca, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 68. minucie Stefano Guberti zastąpił Danila Bulevardiego. W tej samej minucie trener Robur Siena postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mattia Aramu, a murawę opuścił Giovanni Sbrissa.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ASD Albissola doszło do zmiany. Daniel Bezziccheri wszedł za Gabriele Raję.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę ASD Albissola przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie Riccardo Martignago dał prowadzenie swojej drużynie.

W 80. minucie w zespole Robur Siena doszło do zmiany. Pietro Cianci wszedł za Mirka Espositę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie wynik na 3-1 podwyższył Federico Moretti.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie ASD Albissola doszło do zmiany. Andrea Gulli wszedł za Riccarda Martignaga.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ettore Gliozzi z Robur Siena. Jedenastce Robur Siena zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ASD Albissola.

Lorenzo Di Livio
 60′, 75′ 86′ Riccardo Martignago
Fabio Gerli
 80′ Federico Moretti
Stefano Guberti68′
64′ Shady Oukhadda
Giovanni Stefano Sbrissa68′
69′ Gabriele Raja
Tommaso Arrigoni
86′ Andrea Gulli
Danilo Bulevardi68′
Damir Bartulovič
Alessio Cristiani
69′ Daniel Bezziccheri
Mattia Aramu68′
64′ Andrea Cisco
Pietro Cianci80′
Tommaso Perasso
Michael Fabbro

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek jedenastka ASD Albissola będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie AC Cuneo 1905. Tego samego dnia Carrarese Calcio zagra z jedenastką Robur Siena na jej terenie.