Liga włoska - 32. kolejka Serie B: ASD Trapani Calcio - AS Livorno Calcio 2-1 (0-0)

3 lipca na Stadio Polisportivo Provinciale odbył się mecz 32. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Trapani Calcio i AS Livorno. Starcie zakończyło się zwycięstwem Trapani Calcio 2-1.

32. kolejka Włochy - Serie B
2020-07-03 21:00 | Stadion: Stadio Polisportivo Provinciale | Arbiter: D. Amabile
Murilo 83'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół AS Livorno rozpoczął w zmienionym składzie, za Davide Agazziego wszedł Andrea Luci. Trener Trapani Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Felice Evacuo, a murawę opuścił Filip Piszczek.

Na murawie, jak to często zdarzało się AS Livorno w tym sezonie, pojawił się Antonio Porcino, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 57. minucie Moustaphę Secka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Fabio Mazzeo został zastąpiony przez Murila. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AS Livorno: Davide Marsurze w 58. i Svenowi Brakenowi w 70. minucie.

W 64. minucie Andrea Colpani został zmieniony przez Nicolę Dalmontego, a za Mamadou Coulibalya wszedł na boisko Moses Odjer, co miało wzmocnić jedenastkę Trapani Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davide Marsurę na Gennara Ruggierę.

Tymczasem zawodnicy AS Livorno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Murilo. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Sven Braken.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Murila, zawodnika gości. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Trapani Calcio: Gregorio Luperini, Luigi Scaglia, a na ich miejsce weszli Anthony Taugourdeau, Fausto Grillo.

Drużyna Trapani Calcio nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 89. minucie Stefano Pettinari wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luigi Scaglia.

W 90. minucie kartkę dostał Moses Odjer z jedenastki gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Trapani Calcio przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Nicola Dalmonte. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Luigi Scaglia.

Dwie minuty później kartkę otrzymał Luigi Scaglia z Trapani Calcio. W doliczonej piątej minucie pojedynku w drużynie AS Livorno doszło do zmiany. Matteo Pallecchi wszedł za Theophilusa Awuę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Matija Boben
84′ Fausto Grillo
Luka Bogdan19′
Roberto Pirrello
Alessandro Coppola
36′ Stefano Scognamillo
Moustapha Seck57′
64′ Andrea Colpani
Davide Agazzi46′
65′ Mamadou Coulibaly
Theophilus Awua90′
Tomasz Kupisz
Enrico Del Prato
84′ Anthony Michel Taugourdeau
Fabio Mazzeo41′ 57′
56′ Filip Piszczek
Sven Braken70′
 89′ Stefano Pettinari
Andrea Luci46′
84′ Gregorio Luperini
Francisco Nunziatini
65′ 90′ Moses Odjer
Gennaro Ruggiero74′
84′ 90′ Luigi Alberto Scaglia
Murilo Otávio Mendes57′  83′ 84′
64′  90′ Nicola Dalmonte
Matteo Pallecchi90′
56′ Felice Evacuo
Mattia Trovato

Zawodnicy Trapani Calcio obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.