Liga włoska - 32. kolejka Serie B: ACD Virtus Entella - AC Chievo Werona 1-1 (1-0)

3 lipca na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari odbyło się spotkanie 32. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Virtusu Entella i Chievo Werona. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

M. Rigione 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Chievo Werona wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 21. a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Chievo Werona i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luca Mazzitelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Virtusu Entella, strzelając gola w 25. minucie starcia. Asystę zaliczył Alejandro Rodriguez.

W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Andrei Paolucciemu, zawodnikowi gospodarzy. W 44. minucie za Joela Obiego wszedł Jacopo Segre. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Virtusu Entella.

Trener Virtusu Entella postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Michele Currarino, a murawę opuścił Alejandro Rodriguez.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Michele Rigione. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Emanuele Giaccherini.

W 68. minucie w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Giuseppe De Luca wszedł za Marca Toscana. Po chwili trener Chievo Werona postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Lucę Garritana. Na boisko wszedł Giovanni Di Noia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Filip Đorđević został zmieniony przez Damira Cetera, a za Emanuela Vignata wszedł na boisko Sergej Grubac, co miało wzmocnić jedenastkę Chievo Werona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claudia Morrę na Matteo Mancosu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Giovanniemu Di Noi z Chievo Werona. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Francesco Renzetti
21′ Marco Sala
Michele Rigione  62′
 25′ Luca Mazzitelli
Emanuele Giaccherini
28′ Andrea Paolucci
Salvatore Esposito
Andrea Schenetti
Luca Garritano25′ 75′
68′ Marco Toscano
Joel Obi44′
60′ Alejandro Miguel Rodriguez
Emanuel Vignato86′
84′ Claudio Morra
Dávid Ivan
60′ Michele Currarino
Emanuele Zuelli
68′ Giuseppe De Luca
Damir Ceter Valencia75′
Manuel De Luca
Sergej Grubac86′
84′ Matteo Mancosu
Hervin Scicchitano Ongenda

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Chievo Werona wymieniła czterech graczy.