35. kolejka Lega Pro 1: Aurora Pro Patria 1919 - ACD Virtus Entella 2-0 (1-0)

W spotkaniu 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna Aurory 1919 zwyciężyła z Virtusem Entella 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Carlo Speroni w Busto Arsizio obejrzało 1 151 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-13 16:30 | Stadion: Stadio Carlo Speroni | Widzów: 1151 | Arbiter: D. Miele
Aurora Pro Patria 1919
ACD Virtus Entella
2
0
G. Zaro 16'
G. Le Noci 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Aurory 1919 wygrał aż trzy razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Giovanni Zaro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aurory 1919, zdobywając bramkę w 16. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Aurory 1919.

W 55. minucie Salvatore Caturano został zastąpiony przez Giuseppe De Lucę. Po chwili trener Aurory 1919 postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksa Pedone'a wszedł Ansoumana Sane, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w zespole Aurory 1919 doszło do zmiany. Giovanni Fietta wszedł za Riccarda Colomba. Chwilę później trener Virtusu Entella postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Francesco Ardizzone, a murawę opuścił Simone Icardi.

Jedenastka Virtusu Entella ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie wynik ustalił Giuseppe Le Noci. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Marco Chiosa
61′ Riccardo Colombo
Carlo Crialese
Leonardo Galli
Michele Pellizzer
Christian Mora
Mirko Eramo
 16′ Giovanni Zaro
Simone Icardi62′
71′ Luca Bertoni
Andrea Paolucci
61′ Alex Pedone
Dany Mota Carvalho
 66′ 85′ Giuseppe Le Noci
Salvatore Caturano55′
71′ Ferdinando Mastroianni
Lorenzo Migliorelli
61′ Ansoumana Sane
Francesco Ardizzone62′
85′ Donato Disabato
Leonardo Di Cosmo
61′ Giovanni Fietta
Simone Iocolano
71′ Francesco Gazo
Francesco Urso
71′ Niccolò Gucci
Giuseppe De Luca55′
Sean Parker
Tomi Petrović

Samuele Vianni

Zawodnicy Aurory 1919 otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Aurory 1919 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Virtusu Entella rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Unione Sportiva Arezzo. Tego samego dnia US Alessandria Calcio 1912 będzie gościć zespół Aurory 1919.