Liga szkocka - 4. kolejka Premier League: Hamilton Academical FC - Saint Mirren FC 0-1 (0-1)

W meczu 4. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 15 sierpnia, drużyna Hamilton przegrała z Saint Mirren 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Fountain of Youth Stadium.

J. Obika 19'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 starcia zespół Hamilton wygrał 19 razy i zanotował 16 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Jonathan Obika dla zespołu Saint Mirren. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Richard Tait.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Saint Mirren.

Trener Hamilton postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Lewisa Smitha i na pole gry wprowadził napastnika Justina Johnsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Davida Moya wszedł Marios Ogkmpoe.

W 57. minucie kartkę obejrzał Sam Foley z Saint Mirren. Chwilę później trener Saint Mirren postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Kyle'a McAllistera. Na boisko wszedł İlkay Durmuş, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Saint Mirren: Richardowi Taitowi w 78. minucie i Jakowi Alnwickowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia.

W 81. minucie w zespole Hamilton doszło do zmiany. Reegan Mimnaugh wszedł za Rossa Callachana. W drugiej połowie nie padły bramki.

Richard Tait78′
81′ Ross Callachan
Sam Foley57′
Scott Martin
Cameron MacPherson
54′ Lewis Smith
Kyle McAllister61′
54′ David Philani Moyo
Jack Baird
81′ Reegan Mimnaugh
İlkay Durmuş61′
Charlie Trafford
Ethan Erhahon
54′ Justin Johnson
Jay Henderson
Kyle Munro
Isak Thorvaldsson
54′ Marios Ogkmpoe
Joshua Jack
Callum Smith
Lewis Jamieson

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Saint Mirren pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Saint Mirren w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.

22 sierpnia jedenastka Saint Mirren będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Ross County FC. Tego samego dnia Motherwell FC będzie gościć jedenastkę Hamilton.