Reklama

Reklama

PŚ w Bad Mitterndorf. Niedzielny konkurs na mamuciej skoczni odwołany!

Nie odbędzie się niedzielny konkurs Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf. Skoczkowie przegrali z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a konkretnie zbyt silnie wiejącym wiatrem. Tym samym Polacy nie mieli okazji, by zrehabilitować się za wczorajsze niepowodzenie w Austrii.

Tu zobaczysz klasyfikację generalną PŚ!

Reklama

Przed niedoszłym konkursem nie odbyły się także kwalifikacje, które zostały odwołane również z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. W związku z tym do pierwszej serii miało być dopuszczonych komplet 57 skoczków, ale porywisty wiatr nie dał za wygraną.

Pierwotnie konkurs miał wystartować o godz. 14.15, później został opóźniony o pół godziny, następnie o kwadrans, aż w końcu został odwołany.

Skoczkowie stracili drugą szansę, by w Bad Mitterndorf przejść próbę generalną przed mistrzostwami świata w lotach, które w dniach 18-21 stycznia odbędą się w Oberstdorfie.

Sobotni konkurs na mamucie Kulm wygrał Norweg Andreas Stjernen, przed swoim rodakiem Danielem Andre Tandem. Podium uzupełnił specjalista od sezonów olimpijskich Szwajcar Simon Ammann.

Polacy zajmowali odległe lokaty. Najlepszy z nich Stefan Hula uplasował się na 14. miejscu, a Kamil Stoch zakończył konkurs dopiero na 21. miejscu. Z kolei 17. był Piotr Żyła, a Maciej Kot 23. Do drugiej serii nie zakwalifikowali się Dawid Kubacki i Jakub Wolny.

AG

Kliknij TUTAJ i zobacz klasyfikację Pucharu Narodów!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje