• 5 .Atalanta Bergamo (36 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (34 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (34 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (30 pkt.)

SSC Napoli - ASD Spezia Calcio 2008 1-2 (0-0). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

W pojedynku 16. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 6 stycznia, drużyna SSC Napoli przegrała z ASD Spezia 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Diego Armando Maradona.

16. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-06 18:00 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Maurizio Mariani
T. Pobega 81'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna ASD Spezia wyszła w zmienionym składzie, za Kevina Agudela, Alessandra Deiolę weszli Emanuel Gyasi, Tommaso Pobega. A kibice SSC Napoli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreę Petagnę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matteo Politano. Posunięcie trenera było słuszne. Andreę Petagnę strzelił dającego prowadzenie gola w 58. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 58. minucie spotkania, gdy Andrea Petagna zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Giovanni Di Lorenzo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom ASD Spezia: Ardianowi Ismajlemu w 61. i Tommasowi Pobedze w 65. minucie. W 68. minucie Mbala N'Zola wyrównał wynik meczu z karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

W 72. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Giuliowi Maggioremu z ASD Spezia. W 76. minucie Tiemoué Bakayoko zastąpił Eljifa Elmasa. W tej samej minucie w drużynie SSC Napoli doszło do zmiany. Stanislav Lobotka wszedł za Piotra Zielińskiego.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ardian Ismajli osłabiając zespół ASD Spezia. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 61. minucie. Niedługo później trener ASD Spezia postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Diego Fariasa wszedł Martin Erlić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ASD Spezia przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Tommaso Pobega.

W 82. minucie Fabián Ruiz został zmieniony przez Llorente'a, co miało wzmocnić drużynę SSC Napoli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giulia Maggiorego na Riccarda Saponarę oraz Riccarda Marchizzę na Juana Ramosa. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Ivan Provedel
87′ Giovanni Di Lorenzo
Luca Vignali
90′ Kostas Manolas
Ardian Ismajli61′ 77′
Nikola Maksimović
Claudio Terzi88′
Silva Duarte Mario Rui
Riccardo Marchizza90′
82′ Fabián Ruiz Pena
Alessandro Deiola46′
53′ Matteo Politano
Giulio Maggiore72′ 90′
Lorenzo Insigne
Lucien Agoume
76′ Tiemoué Bakayoko
Kevin Andrés Agudelo Ardila46′
76′ Piotr Zieliński
Salvador Ferrer Canals
76′ Eljif Elmas
Juan Manuel Ramos Pintos90′
76′ Stanislav Lobotka
Leonardo de Souza Sena
Antonio Cioffi
Tommaso Pobega46′  81′ 65′
82′ Fernando Llorente
Riccardo Saponara90′
53′  58′ Andrea Petagna
Emanuel Quartsin Gyasi46′

Roberto Piccoli

Przewaga zespołu SSC Napoli w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze ASD Spezia dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół SSC Napoli w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.