• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A: US Lecce - Sampdoria Genua 1-2 w 29. kolejce

W meczu 29. kolejki Serie A Sampdoria Genua, z Bartoszem Bereszyńskim w składzie, pokonała 2-1 Lecce. Wszystkie bramki padły z rzutów karnych.

G. Ramirez 40',75'

Od początku mecz był wyrównany. W końcówce pierwszej połowy goście objęli jednak prowadzenie. W 39. minucie Panagiotis Tachtsidis w polu karnym faulował Jakuba Janktę i po weryfikacji VAR sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Gaston Ramirez. Jego strzał co prawda obronił  Gabriel, ale piłka odbiła się tak niefortunnie, że zatoczyła łuk i wpadła do bramki.

Lecce wyrównało w 50. minucie. Tym razem w "szesnastce" Morten Thorsby faulował Riccardo Saponarę i arbiter bez wahania odgwizdał rzut karny, który został pewnie wykorzystany przez Marco Mancosu.

O wyniku zdecydowała kolejna "jedenastka" Tym razem w polu karnym Nehuen Paz faulował Fabio Depaoliego. Rzut karny znowu wykonywał Gaston Ramirez. Tym razem pewnie trafił i zapewnił zwycięstwo Sampdorii.

Cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński. Polak dostał żółtą kartkę. Jego drużyna jest na 12. miejscu. Ma 29 punktów. O cztery "oczka" mniej zgromadziło Lecce, które znajduje się w strefie spadkowej, na 18. pozycji.

W innym spotkaniu Serie A oglądaliśmy Bartosza Salamona i Thiago Cionka. Obaj weszli w drugiej połowie. Ich SPAL od 43. minuty grało w dziesiątkę, ale zdołało zremisować z Milanem 2-2.

Emil Audero Mulyadi
88′ Marco Calderoni
Tommaso Augello58′ 76′
Giulio Donati
Bartosz Bereszyński90′
46′ Biagio Meccariello
Omar Colley
36′ Nehuén Mario Paz
Maya Yoshida
Andrea Rispoli
Fabio Depaoli
68′ Filippo Falco
Albin Ekdal76′
81′ Riccardo Saponara
Jakub Jankto84′
Antonín Barák
Gaston Ramirez  40′ (k.), 75′ (k.)
 50′ (k.) 67′ Marco Mancosu
Morten Thorsby77′
46′ Panagiotis Tachtsidis
Andrea Bertolacci
46′ Jacopo Petriccione
Mehdi Pascal Marcel Léris84′
81′ Jewhen Szachow
Gonzalo Maroni
46′ Khouma Babacar
Ronaldo Vieira Nan76′
68′ Diego da Silva Farias
Felice D'Amico
Salvatore Rimoli
Manolo Gabbiadini46′
88′ Brayan Emanuel Vera Ramírez