Reklama

Reklama

  • 1 .Inter Mediolan (62 pkt.)
  • 2 .AC Milan (56 pkt.)
  • 3 .Juventus Turyn (52 pkt.)
  • 4 .AS Roma (50 pkt.)
  • 5 .Atalanta Bergamo (49 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (47 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Serie A. Carlo Ancelotti na wylocie z Napoli

Napoli w tym sezonie ma sporo problemów. Sportowo drużyna niezachwyca, a kilku piłkarzy już wyraża chęć odejścia. Z Neapolem pożegnać się może także trener Carlo Ancelotti.

W Serie A Napoli nie potrafi wygrać od czterech kolejek. W efekcie jest dopiero na siódmym miejscu. Lepiej radzi sobie w Lidze Mistrzów, gdzie bije się o wyjście z grupy. Na razie wychodzi z tej walki zwycięstwo, bo jest na drugim miejscu w grupie E, z punktem straty do Liverpoolu.

Reklama

W dodatku, drużynę nęka wiele pozaboiskowych problemów. Z powodu słabych wyników, prezes Aurelio de Laurentis chciał skoszarować zawodników w ośrodku treningowym, ale ci się temu przeciwstawili. Dodatkowo kibice głośno wyrażają swoją niechęć do drużyny, a na domiar złego ostatnio włamano się do domu Allana i samochodu Piotra Zielińskiego.

W takich warunkach ciężko skupić się na grze. Jednak Carlo Ancelotti będzie musiał poprawić mentalność swoich zawodników i poprawić wyniki. Jeśli mu się to nie uda, to może pożegnać się z funkcją trenera Napoli.

Jak informuje "La Repubblica" o przyszłości szkoleniowca mogą zdecydować dwa najbliższe spotkania. Najpierw, 23 listopada, neapolitańczycy zmierzą się z Milanem, a cztery dni później zagrają w Lidze Mistrzów przeciwko Liverpoolowi.

Ancelottiemu ciężko jednak będzie wpłynąć na drużynę. Z powodu przerwy reprezentacyjnej, straci aż 13 zawodników. Właściciel klubu Aurelio de Laurentis, w rozmowie telefonicznej, postawił jednak ultimatum szkoleniowcowi. Jeśli wyniki szybko się nie zmienią, to będzie musiał się pożegnać ze Stadio Sao Paolo.

MP

Wyniki, terminarz i tabela Serie A

Dowiedz się więcej na temat: Carlo Ancelotti

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje