• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 4. kolejka Serie A: Udinese Calcio - Parma Calcio 1913 3-2 (1-1)

18 października na Dacia Arena odbyło się spotkanie 4. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Udinese Calcio i Parmy Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Udinese Calcio 3-2.

Y. Karamoh 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 starcia jedenastka Parmy Calcio wygrała 20 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Parmy Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Hernani. W zdobyciu bramki pomógł Riccardo Gagliolo.

Piłkarze Udinese Calcio (”Zebry”) odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie bramkę wyrównującą zdobył Samir. Przy zdobyciu bramki pomógł Thomas Ouwejan.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Udinese Calcio: Rodrigowi Becão w 32. i Tolgayowi Arslanowi w 44. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Parmy Calcio Simone Iacoponi. W 57. minucie kartkę dostał Gastón Brugman z drużyny gości.

Po chwili trener Parmy Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gastóna Brugmana. Na boisko wszedł Wylan Cyprien, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Jasmin Kurtić zastąpił Simona Sohma. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jean-Victor Makengo, Ignacio Pussetto, a na ich miejsce weszli Tolgay Arslan, Kevin Lasagna.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 70. minucie Yann Karamoh wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Giuseppe Pezzelli.

W 73. minucie arbiter ukarał kartką Simone Iacoponiego, zawodnika Parmy Calcio. W następstwie utraty bramki trener Udinese Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Roberta Pereyrę i na pole gry wprowadził napastnika Deulofeu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Thomas Ouwejan został zmieniony przez Fernanda Forestieriego, co miało wzmocnić jedenastkę ”Zebr”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hernaniego na Alberta Grassiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Ignacio Pussetto. Asystę przy golu zanotował Stefano Okaka.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Jean-Victor Makengo z Udinese Calcio. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Luigi Sepe
32′ Rodrigo Nascimiento Franca
Vincent Laurini
 28′ Samir Caetano de Souza Santos
Hernani Azevedo Júnior  26′ 80′
78′ Thomas Ouwejan
Jasmin Kurtić64′
78′ Roberto Maximiliano Pereyra
Gastón Brugman57′ 64′
44′ 67′ Tolgay Ali Arslan
Yann Karamoh  70′
Stefano Okaka Chuka
Yao Kouassi Gervinho
67′ Kevin Lasagna
Botond Balogh
67′ 90′ Jean-Victor Makengo
Wylan Cyprien64′
67′  88′ Ignacio Pussetto
Alberto Grassi80′
78′ Gerard Deulofeu
Hans Nicolussi Caviglia
78′ Fernando Martín Forestieri
Simon Sohm64′
Ilija Nestorovski
Andrea Adorante

Piłkarze Udinese Calcio otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna ”Zebr” w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.