• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 25. kolejka Serie A: Torino FC - Parma Calcio 1913 1-1 (1-1)

20 czerwca na Stadio Olimpico Grande Torino odbył się mecz 25. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Torino FC i Parmy Calcio. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

J. Kucka 31'

Zespół Torino FC przed meczem zajmował 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań jedenastka Parmy Calcio wygrała 15 razy i zanotowała cztery porażki oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Torino FC w 15. minucie spotkania, gdy Nicolas Nkoulou zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Álex Berenguer.

Zawodnicy Parmy Calcio nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Juraj Kucka. W zdobyciu bramki pomógł Yao Gervinho.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie kartkę otrzymał Simone Iacoponi z zespołu gości. W 48. minucie karnego dla Torino FC nie wykorzystał Andrea Belotti. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Po godzinie gry kartką został ukarany Tomás Rincón, piłkarz Torino FC. W 68. minucie Álex Berenguer został zastąpiony przez Temitaya Olaoluwę. Chwilę później trener Parmy Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Matteo Scozzarellę. Na boisko wszedł Hernani, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 87. minucie arbiter przyznał kartkę Gastónowi Brugmanowi z Parmy Calcio. W drugiej połowie nie padły gole.

Riccardo Gagliolo
 15′ Nicolas Nkoulou
Simone Iacoponi47′
82′ Simone Edera
Dejan Kulusevski
Soualiho Meïté
Juraj Kucka  31′ 85′
62′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Jasmin Kurtić
Simone Zaza
Matteo Scozzarella70′
48′ (k.) Andrea Belotti
Andreas Evald Cornelius
68′ Alejandro Berenguer Remiro
Vasco Regini
68′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Mattia Sprocati
82′ Saša Lukić
Gianluca Caprari73′
Jean Freddi Pascal Greco
Yann Karamoh
Vincenzo Millico

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Torino FC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.