Benevento Calcio - AS Roma 0-0. Liga włoska - 23. kolejka Serie A

21 lutego na Stadio Ciro Vigorito odbył się mecz 23. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Benevento Calcio i AS Roma. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

23. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-21 20:45 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Arbiter: Luca Pairetto
Benevento Calcio
AS Roma
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół AS Roma (”Wilki”) wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 14. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie czerwoną kartkę obejrzał Kamil Glik, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 58. minucie Jordan Veretout został zastąpiony przez Edina Dżekę.

Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Benita Violę wszedł Luca Caldirola, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. W 68. minucie Gianluca Caprari został zmieniony przez Roberta Insignego, co miało wzmocnić drużynę Benevento Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Fazia na Juana Jesusa. Trener AS Roma postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Ricka Karsdorpa i na pole gry wprowadził napastnika Pedro, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 78. minucie Gianluca Lapadula został zmieniony przez Gabriele Monciniego, a za Perparima Hetemaja wszedł na boisko Andrés Tello, co miało wzmocnić zespół Benevento Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Henricha Mchitarjana na Stephana El Shaarawy'ego. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Lorenzo Montipò z drużyny gospodarzy. Była to 85. minuta pojedynku.

AS Roma
85′ Lorenzo Montipò
Pau López Sabata
Fabio Depaoli
Federico Fazio19′ 72′
45′ 57′ Kamil Glik
Leonardo Spinazzola
Federico Barba
Gianluca Mancini
Daam Wonnebald Foulon
Rick Karsdorp72′
78′ Perparim Hetemaj
Gonzalo Villar del Fraile
Artur Ionita
Lorenzo Pellegrini
68′ Gianluca Caprari
Henrich Mchitarjan82′
59′ Benito Nicolas Viola
Bruno Peres
14′ Pasquale Schiattarella
Jordan Veretout58′
78′ Gianluca Lapadula Vargas
Borja Mayoral Moya
Igor Lucatelli
Daniel Cerantola Fuzato
Niccolo Manfredini
Antonio Mirante
59′ Luca Caldirola
Amir Feratovič
Christian Diego Pastina
Juan Jesus72′
Amadou Diambo
Amadou Diawara
78′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Javier Matías Pastore
Giuseppe Di Serio
Edin Dżeko58′
Adolfo Julián Gaich
Stephan El Shaarawy82′
68′ Roberto Insigne
Rodriguez Pedro72′
78′ Gabriele Moncini
Carles Pérez Sayol
Marco Sau
Suf Podgoreanu

Zespół AS Roma miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom AS Roma przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.