Liga rosyjska - 11. kolejka Premier League: FK Rostów nad Donem - Terek Grozny 3-0 (1-0)

18 października na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbyło się starcie 11. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i Terek. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Rostów 3-0. Na stadionie zasiadło 10 312 widzów.

11. kolejka Rosja - Premier League
2020-10-18 18:00 | Stadion: Rostov Arena | Widzów: 10312 | Arbiter: Aleksey Matyunin
D. Glebov 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań drużyna Terek wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał Anton Shvets, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Rostów w 24. minucie spotkania, gdy Kento Hashimoto zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Danil Glebov.

W 35. minucie żółtą kartkę obejrzał Denis Terentjev z FK Rostów. W 40. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Rostów.

W 53. minucie za Olega Iwanowa wszedł Odise Roshi. Chwilę później trener Terek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Lechi Sadulaev, a murawę opuścił Artem Polyarus.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Anton Shvets osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 16. minucie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Kento Hashimoto z drużyny gospodarzy. Była to 82. minuta starcia.

Dopiero w drugiej połowie Roman Eremenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rostów, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Artur Sokhiev.

Chwilę później trener FK Rostów postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Pawła Mamajewa wszedł Aleksandr Gapechkin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FK Rostów utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie FK Rostów udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Minutę później wynik ustalił Danil Glebov. Asystę przy bramce zaliczył Aleksandr Gapechkin.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Vitali Gudiev
74′ Aleksiej Kozłow
Marat Bystrov81′
Dennis Hadzikadunic
Aleksandr Putsko
Maksim Osipenko
Zoran Nižić
35′ Denis Terentjev
Miroslav Bogosavac
 90′ Roman Eremenko
Evgeni Kharin82′
90′ Paweł Mamajew
Anton Shvets16′ 77′
 24′ 82′ Kento Hashimoto
Oleg Iwanow53′
75′ Dmitri Poloz
Artem Polyarus58′
 90′ Danil Glebov
Bernard Berisha
62′ Vladimir Obukhov
Georgi Melkadze 40′ (k.)
Egor Baburin
Aleksandr Melikhov
Ruslan Bezrukov
Georgi Shelia
90′ Aleksandr Gapechkin
Wilker José Ángel Romero81′
74′ Nikolay Poyarkov
Nikita Karmaev
Danila Sukhomlinov
Andriej Siemionow
75′ Roman Tugariew
Rizvan Utsiev
62′ Artur Sokhiev