Reklama

Reklama

Przedłużono przetarg dotyczący murawy na PGE Narodowym

Operator PGE Narodowego podjął decyzję m.in. o wydłużeniu do 19 lutego w południe terminu składania ofert w ramach przetargu na dostawę wraz z montażem i demontażem nawierzchni z trawy naturalnej razem z podbudową. Dotychczas, jak poinformowano, wpłynęło trzynaście pytań.

"Operator areny odpowiedział na wszystkie zgłoszenia i podjął decyzję o modyfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) oraz o wydłużeniu terminu składania ofert" - oświadczono w komunikacie spółki.

Najważniejszą zmianą jest rezygnacja z wymogu udokumentowanego przeprowadzenia przez oferenta demontażu murawy przy wcześniejszych realizacjach.

"Jesteśmy areną wielofunkcyjną, która gości wiele różnorodnych wydarzeń. Nasz kalendarz na ten rok jest napięty, dlatego zależy nam na wykonawcy, który będzie w stanie nie tylko przygotować doskonałą murawę, ale także opróżnić płytę, abyśmy byli w stanie przygotować się do kolejnego wydarzenia. Jakość murawy jest jednak dla nas kluczowa, uważamy też, że każda profesjonalnie działająca firma będzie w stanie sprawnie zdemontować murawę. Dlatego też, aby zwiększyć konkurencyjność, postanowiliśmy zrezygnować z wymaganego doświadczenia w tym zakresie" - wytłumaczyła w oświadczeniu Monika Borzdyńska, dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu PGE Narodowego.

Reklama

Uwzględniając zapytania potencjalnych oferentów operator PGE Narodowego wprowadził również inne zmiany w SIWZ, wśród których znalazły się m.in. rezygnacja z minimalnej liczby miejsc siedzących na obiekcie sportowym, na którym oferenci zdobywali doświadczenie, zmiana pH gleby oraz zmiana minimalnych wymiarów rolki trawy.

Nowa murawa zostanie położona na finał piłkarskiego Pucharu Polski 2 maja oraz mecz towarzyski reprezentacji Polski z Rosją 2 czerwca. Dla kadry Jerzego Brzęczka będzie to sprawdzian przed rozpoczynającymi się 12 czerwca mistrzostwami Europy.

Wprowadzenie zmian sprawiło, że operator PGE Narodowego zdecydował się na wydłużenie terminu składania ofert do 19 lutego (czyli o tydzień) do godziny 12.

"Cieszy nas duże zainteresowanie przetargiem. Z niecierpliwością czekamy na oferty. Spośród nich wybierzemy tę najlepszą, a firma, która ją złożyła przygotuje murawę na finałowy mecz Pucharu Polski oraz na czerwcowy mecz towarzyski Polska - Rosja. Zależy nam, żeby murawa, na której zagrają piłkarze była na najwyższym poziomie" - podkreśliła Borzdyńska.

Przetarg został ogłoszony już 4 lutego.

- Priorytetem dla mnie jest przygotowanie murawy, która spełni oczekiwania zarówno piłkarzy, jak i kibiców. Koniec poprzedniego roku i początek obecnego były czasem przygotowywania nowych wytycznych do dokumentacji przetargowej na dostawcę murawy na PGE Narodowym. Był to również czas licznych analiz i konsultacji z ekspertami z Polski i zagranicy - stwierdził wówczas Włodzimierz Dola, prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Funkcję objął na początku grudnia, zastępując Alicję Omięcką. Według mediów, dymisja miała związek z niewłaściwym przygotowaniem murawy na mecz eliminacji Euro Polska - Słowenia (3-2), który odbył się 19 listopada 2019. Zawodnicy mieli problemy z poruszaniem się i kontrolą nad piłką na śliskim boisku, choć nie padał deszcz.

Jak podkreślono 4 lutego na konferencji w Warszawie, zasadniczą zmianą jest aktywny udział w procesie przygotowywania murawy na PGE Narodowym. Wprowadzony został schemat nadzoru na wszystkich etapach, począwszy od hodowli na plantacji, przez montaż trawy, po zabiegi pielęgnacyjne po ułożeniu murawy. W dokumentacji przetargowej zmieniono m.in. parametry dla darni oraz rozszerzono zakres prowadzonych badań. Dodano zapisy dotyczące kar w przypadku niespełnienia wymaganych parametrów lub uniemożliwienia kontroli stanu darni na plantacji lub na jakimkolwiek innym etapie przygotowań.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL