Reklama

Reklama

El. Euro 2020. Polska - Łotwa 2-0. Oceny naszych piłkarzy

Najlepszy Glik, najsłabsi Kędziora, Reca i Klich - tak oceniają dziennikarze Interii. Zapraszamy Was do wypełniania formularza z notami i chwalenia się tym wśród znajomych na Facebooku. A oto nasze noty.

Wojciech Szczęsny +3. W pierwszej części poradził sobie z dwoma niegroźnymi uderzeniami, w drugiej nie zawiódł przy trudniejszym. Pewny punkt drużyny.

Tomasz Kędziora -2. Próbował włączać się do ofensywy, ale to po jego stronie sunęły najgroźniejsze ataki Łotyszy.

Michał Pazdan +2. Grał na wyprzedzenie, zagrywał celne piłki z pominięciem drugiej linii. Trener Jerzy Brzęczek pokazywał jednak, że chce od niego więcej.

Reklama

Kamil Glik 4. W pierwszej połowie niepewny: to się poślizgnął, to oddał rywalom piłkę. W drugiej wykonał dwie kluczowe akcje: wślizg, który uratował Polaków, oraz zdobył bramkę.

Arkadiusz Reca -2. Podobno jest szybki, podobno włącza się do ofensywy. Podobno, bo z Łotwą pokazał bardzo niewiele. Przed fatalną notą uratowała go asysta.

Mateusz Klich -2. Próbował rozrzucać i schodzić na skrzydło, ale rywalom nie zagroził. Często spowalniał akcje, zamiast je napędzać.

Grzegorz Krychowiak 2. Były straty, nie było gry do przodu. 

Kamil Grosicki +2. Biegł i walczył, ale nawet na Łotyszy trzeba trochę więcej.

Piotr Zieliński 2. W pierwszej połowie zmarnował dobrą okazję, w drugiej próbował rozruszać ofensywę strzałem i dośrodkowaniami. Co z tego, skoro niewiele było z tego pożytku.

Robert Lewandowski +3. Zmarnował okazję, nie był w stanie uderzyć celnie nawet z rzutu wolnego, ale w najważniejszym momencie nie zawiódł.

Krzysztof Piątek 2. Po jednym z podań brawo bił mu Lewandowski, ale później okazji do oklasków było mniej. Gdyby jednak trochę precyzyjniej uderzał głową...

Jakub Błaszczykowski 3. Z początku kilka nieporozumień, ale później zaliczył asystę przy golu Glika.

W skali 1-6 oceniał Piotr Jawor

Oceny Michała Białońskiego:

Szczęsny 4 - Kędziora +3, Glik +4, Pazdan -4, Reca 4 - Grosicki 4, Krychowiak +3, Klich -4, Zieliński +4 - Lewandowski 5, Piątek 4, Błaszczykowski -4, Frankowski 3.

Oceny Zbigniewa Czyża:

Szczęsny 5 - Kędziora 4, Glik 4, Pazdan 4, Reca 4 - Grosicki 4, Krychowiak 3, Klich 3, Zieliński 4 - Lewandowski 4, Piątek 3 oraz Błaszczykowski 3.

Wyniki, terminarz i tabela "polskiej" grupy eliminacji Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL