• 5 .Villarreal CF (57 pkt.)
  • 6 .Getafe CF (53 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (51 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (50 pkt.)

Liga hiszpańska - 32. kolejka Primera Division: Atletico Madryt - Deportivo Alavés 2-1 (0-0)

W meczu 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 27 czerwca, zespół Atletico zwyciężył z Alavésem 2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie.

32. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-27 22:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: M. Melero López
Joselu 90'

Jedenastka Atletico bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Taktyka trenera zespołu Alavésu już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Alavésu. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thomasa Parteya z Atletico, a w 45. minucie Pere'a Ponsa z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie Alvaro Morata został zmieniony przez Llorentego. Kibice Atletico nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego Costę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ángel Correa. Posunięcie trenera było słuszne. Diego Costę zdobył kolejną bramkę w 73. minucie spotkania.

W 58. minucie kartkę obejrzał Adrián Marín z Alavésu.

Dopiero w drugiej połowie Saul wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico, strzelając gola w 59. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kieran Trippier.

W 62. minucie w jedenastce Alavésu doszło do zmiany. Rubén Duarte wszedł za Edgara Méndeza. W następstwie utraty gola trener Alavésu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Aleiksa Vidala i na pole gry wprowadził napastnika Joselu, który w bieżącym sezonie ma na koncie dziewięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Atletico doszło do zmiany. Yannick Carrasco wszedł za João Féliksa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico w 73. minucie spotkania, gdy Diego Costa zdobył z karnego drugą bramkę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico: Stefanowi Saviciowi w 75. minucie i Koke'owi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Joselu. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Rodrigo Ely
75′ Stefan Savić
Abdallahi Mohamed Mahmoud
Kieran Trippier
Adrián Marín Gómez58′ 78′
90′ Jorge Resurrecion Merodio Koke
Alberto Rodríguez Baró
40′ Thomas Teye Partey
Oliver Burke86′
 59′ . Saul Niguez
Ljubomir Fejsa
65′ João Félix Sequeira
Edgar Antonio Méndez Ortega62′
57′ Alvaro Morata
Pere Pons Riera45′ 78′
57′ Ángel Martín Correa
Joaquín Navarro Jiménez
65′ Yannick Carrasco
Víctor Camarasa Ferrando86′
Hector Herrera
Manuel Alejandro García Sánchez
Thomas Lemar
Tomás Pina Isla
57′ Marcos Llorente Moreno
José Luis Rodríguez Francis
Antonio Moya Vega
Borja Sainz Eguskiza
Victor Machin Perez Vitolo
Paulino De la Fuente Gómez78′
57′  73′ (k.) Da Silva Diego Costa
Luis Jesús Rioja González78′
Ivan Šaponjić
José Luis Sanmartín Mato62′  90′ (k.)

Drużyna Atletico była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Alavésu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Alavésu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.