• 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Tottenham Hotspur - Huddersfield Town 4-0 w meczu 34. kolejki Premier League

Tottenham Hotspur pokonał Huddersfield Town 4-0 w meczu 34. kolejki Premier League. "Koguty" dzięki wygranej wróciły na trzecie miejsce i z pewnością utrzymają je do końca kolejki. Hat-trickiem popisał się Lucas Moura.

34. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-13 13:30 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 58308 | Arbiter: L. Mason
Tottenham Hotspur Londyn
Huddersfield Town FC
4
0
V. Wanyama 24'
Lucas Moura 27',87',90'

Bez leczących kontuzje po spotkaniu Ligi Mistrzów z Manchesterem City Dele Alliego i Harry’ego Kane’a "Koguty" podejmowały ostatnią drużynę w tabeli, która jest już pogodzona ze spadkiem. Huddersfield nie okazało się jednak równorzędnym rywalem dla osłabionego Tottenhamu.

Już przed przerwą londyńczycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw świetne podanie Fernando Llorente wykorzystał Victor Wanyama, który w sytuacji sam na sam miał przed sobą tylko bramkarza, którego minął, po czym skierował piłkę do pustej bramki.

Eric Durm69′
60′ Juan Marcos Foyth
Jon Gorenc Stankovič82′
Davinson Sánchez Mina
Florent Hadërgjonaj
76′ 85′ Jan Vertonghen
Terence Kongolo
Kyle Walker-Peters
Chris Loewe45′
 27′, 87′, 90′ Lucas Moura
Christopher Schindler
Christian Eriksen
Juninho Bacuna66′ 90′
74′ Moussa Sissoko
Jonathan Hogg
 24′ Victor Wanyama
Karlan Ahearne-Grant
87′ Fernando Llorente
Elias Kachunga
Paulo Dino Gazzaniga
Joel Coleman
Toby Alderweireld
Mathias Jorgensen
85′ Danny Rose
Tom Smith
Kieran Trippier
Aaron Mooy82′
George Marsh
Alex Pritchard
74′ Oliver Skipp
Daniel Williams90′
87′ Heung-min Son
Steve Mounié69′

Trzy minuty później na 2-0 podwyższył Lucas Moura. Brazylijczyk pokonał bramkarza mocnym strzałem z narożnika pola karnego.

Wydawało się, że wynik 2-0 utrzyma się do końca spotkania, ale w ostatnich minutach Tottenham wrzucił wyższy bieg i Moura dwa razy pokonał jeszcze golkipera Huddersfield, kompletując hat-tricka. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ostatnia bramka, zdobyta po pięknym podaniu Heung-Min Sona, wprowadzonego kilka minut wcześniej z ławki rezerwowych.

Dzięki wygranej Tottenham ma już 67 punktów i o jedno oczko "wyprzedza" Chelsea. Spotkanie mniej rozegrane mają Arsenal i Manchester United, tracące do "Kogutów" odpowiednio cztery i sześć punktów. Prowadząca dwójka - Liverpool FC i Manchester City jest już poza zasięgiem ligowych konkurentów.